K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Partnerství plná života

(Cena Česko-německého diskuzního fóra za nejlepší partnerství mezi městy)

Datum: 12. 3. 2003, zdroj: IDOR, rubrika: Zahraničí

Marktredwitz (IDOR/ksr) – Jednou z nejdůležitějších forem přeshraniční spolupráce jsou partnerství mezi městy, neboť skýtají rámec pro nespočet rozmanitých projektů. Život do partnerských smluv však vnáší teprve různorodá kooperace a široká angažovanost občanů. Koordinační rada Česko-německého diskuzního fóra se proto rozhodla udělit v tomto roce cenu za nejlepší patnerský vztah, jež svou povahou a prezencí na veřejnosti přispívá k pronikání vzájemné spolupráce do všedního života obyvatel česko-německého pohraničí. Realizací projektu bylo pověřeno Česko-německé informační centrum IDOR.

Cena by měla sloužit zintenzívnění spolupráce mezi českými a německými městy a poskytnout příklady možných způsobů kooperace na této úrovni. Do soutěže se mohou přihlásit všechny české a německé obce, které uzavřely partnerskou smlouvu s některou s obcí sousedního státu. V prvním kole dostanou kandidáti příležitost představit se prostřednictvím zaslaného dotazníku. Vybrané nejzajímavější partnerské obce v následujících měsících osobně navštívíme. Vítězný pár obdrží putovní plaketu.

Bližší informace a podklady poskytne: IDOR, Heinrich-Rockstroh-Straße 10, 95615 Marktredwitz, Německo, telefon 09231-503770, e-mail: schroeter@idor.org.

TOPlist
TOPlist