K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Letiště v Pardubicích převezme město

Datum: 28. 3. 2003, 14.05, zdroj: Magistrát města Pardubic, rubrika: Události

Pardubice – Zhruba tři desítky městských radních, zástupců odborů magistrátu a starostů městských obvodů dnes navštívily areál pardubického letiště. Důvodem zhruba dvouhodinového pobytu na letišti bylo jeho plánované převedení z majetku armády do majetku města. Na konci letošního roku totiž v souvislosti s rozsáhlou reformou české armády ukončí činnost zdejší letecká základna.

Od příštího roku přesto zůstane na pardubickém letišti asi 80 vojáků a 20 civilních zaměstnanců, kteří budou zajišťovat chod letiště do konce roku 2005. Poté by měl být areál letiště převeden na město. Jen pro srovnání lze uvést, že v současnosti pracuje na letišti přibližně tisícovka vojáků, z nichž polovinu tvoří profesionálové, a dvě stovky civilních zaměstnanců. Leteckou techniku armáda předá ostatním českým základnám.

V areálu letiště se nachází 189 budov, z nichž některé jsou ve zchátralém stavu. Při debatě se stávajícím velitelem základny Josefem Radou zmínili městští radní svoje obavy o ekologické zátěže v areálu letiště. Armáda však slíbila, že s odstraňováním znečištění zejména leteckým palivem bude pomáhat. Pardubické letiště se rozkládá na zhruba 800 hektarech.

V blízké budoucnosti budou pardubické letiště využívat přechodně letouny ze základen v Čáslavi a Náměsti nad Oslavou, kde bude armáda opravovat vzletovou a přistávací plochu.

Michal Zitko

TOPlist
TOPlist