K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
URBIS Smart City Fair 2020

SFRB přijal žádosti o podporu výstavby už na 176 sociálních bytů

Datum: 26. 11. 2009, zdroj: MMR ČR, rubrika: Bydlení

Státní fond rozvoje bydlení přijal od startu programu podpory výstavby sociálních nájemních bytů už celkem 12 žádostí na 176 bytových jednotek. Fond přijímá žádosti o dotace od 15. října 2009.

Ze struktury podaných projektů vyplývá, že investoři mají největší zájmem o stavební úpravy starších budov. Na novostavby jsou žádány dotace ve třech případech. Fond přijal žádosti pěti obcí a pěti fyzických osob, ve dvou případech se jedná o bytovou společnost.

"V současné době byla ukončena kontrola u tří projektů a SFRB připravuje návrhy smluv k podpisu. Pět žadatelů bylo vyzváno k doplnění podkladu žádosti, ostatní žádosti jsou ještě posuzovány," uvedl Jan Wagner, ředitel Státního fondu rozvoje bydlení.

Dotace jsou určeny právnickým a fyzickým osobám k uhrazení části nákladů na výstavbu podporovaných sociálních nájemních bytů a to jak na zcela novou výstavbu, tak na vznik sociálních bytů pomocí rekonstrukce, nástavby nebo přístavby vhodné nemovitosti.

Byty musejí sloužit nejméně 10 let jako sociální nájemní bydlení v období 15 let od dokončení stavby. Celková výše dotace, která se vypočte jako součet dotací na jednotlivé sociální byty, nesmí přesáhnout 30 % celkových investičních nákladů na výstavbu sociálních nájemních bytů.

Dotace je individuální na každý byt. Investor tak může z plánovaného bytového komplexu vyčlenit na sociální nájemní byty jen určitý počet bytů a na ty jednotlivě žádat dotace.

Ayrer Martin

TOPlist
TOPlist