K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pilotní projekt Mapa nájemného vbíhá do cílové rovinky

Datum: 18. 1. 2012, zdroj: OF 5/2011, rubrika: Bydlení

V průběhu října došlo k dalšímu zpřesnění Mapy nájemného. Celkový počet obcí, pro které je zveřejněno nájemné dle posudku znalce, se vyšplhal na současných 471. Orientační databáze je v této kategorii naplněna již ze tří čtvrtin.

V současnosti nejobsáhlejší kategorie Mapy nájemného tzv. „nájemné dle posudku znalce“ se k 30. září 2011 rozšířila o dalších 82 obcí. Nový „podzimní přírůstek“ do databáze představuje 12,8 % z celkového počtu 639 určených obcí, které budou do Mapy nájemného zahrnuty.

Na webových stránkách ministerstva pro místní rozvoj je v současnosti možné vyhledat údaje pro 471 obcí. Pro představu tento počet zahrnuje 74 % všech obcí nad 2000 obyvatel, u kterých k 31. prosinci 2010 skončila možnost jednostranného zvyšování nájemného podle zákona č. 107/2006 Sb. Hranice sta procent údajů bude dosažena poslední aktualizací na konci letošního roku.

Data pro volně smluvně sjednané nájemné prozatím zůstávají zachována ve stejném rozsahu jako v měsíci srpnu. Důvodem je skutečnost, že údajů o “nájemném volně smluvně sjednaném“ je nedostatečné množství. Naopak u nájemného v obecních bytech sběr dat probíhá velmi rychle. V současné chvíli jsou ověřovány údaje získané od obcí a následně rozšíří kategorii „nájemné v obecních bytech“.

MMR ČR

TOPlist
TOPlist