K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ISSS 2020

Přes 9000 uživatelů používá nový monitorovací systém

Datum: 5. 10. 2015, zdroj: OF 3/2015, rubrika: Dotace

Již téměř čtyři měsíce je v provozu nový monitorovací systém evropských fondů MS2014+, který byl speciálně vytvořen pro stávající programové období 2014–2020. Jeho hlavní výhody spočívají v jednotném uživatelském prostředí pro všechny operační programy a celý proces podávání žádosti je výrazně jednoduší. Do konce srpna jej využilo přes 9000 uživatelů.

Ministerstvo pro místní rozvoj

Nové programové období 2014–2020 je už v plném proudu a žadatelé nezahálí. Po prvních třech měsících fungování se ukazuje, že systém je dobře nastaven. Žadatelé podali skoro 2500 zkompletovaných žádostí v objemu 76,79 mld. Kč. Celkem je už vyhlášeno 55 výzev ve čtyřech operačních programech.

„Podle aktuálních statistik je zřejmé, že se žadatelé v systému orientují bez větších obtíží. Někteří jsou schopni odevzdat kompletní žádost o dotaci přibližně za hodinu. Evropské dotace jsou stále důležitým zdrojem pro zvýšení životní úrovně českých regionů a žadatelé si toho jsou vědomi,“ uvedla Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj.

Mezi operační programy, které již vyhlásily výzvy, patří Integrovaný operační program (IROP), OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), OP Zaměstnanost (OP Z), OP Životní prostředí (OP ŽP). Konkrétně jsou koncem srpna vyhlášeny dvě výzvy v IROPu, 17 výzev v OP PIK, 20 výzev z OP Z, 16 výzev z OP ŽP.

Aktualizovaný harmonogram výzev

TOPlist
TOPlist