K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rychvald bude letos investovat přes 20 milionů, vybuduje nové chodníky a zateplí další domy

Datum: 11. 2. 2016, zdroj: DVS, rubrika: Regiony

Rychvald – Rychvaldští radní letos chystají investice za více než 20 milionů korun. V plánu je například vybudování dvou nových chodníků, které výrazně zlepší bezpečnost chodců na frekventovaných silnicích.

Na zateplení domů na panelovém sídlišti se Rychvald zaměřil už v minulých letech
Na zateplení domů na panelovém sídlišti se Rychvald zaměřil už v minulých letech

Mezi nejvýznamnější schválené investice patří chodník od STK k základní škole a také chodník na Michálkovické ulici, po kterém lidé už dlouho volají. Město chce také pokračovat v zateplování domů na sídlišti.

„Věřím, že peníze vložené do obnovy městského majetku jsou zásadní a vyplatí se nejen obyvatelům zmíněných domů, ale v konečném důsledku všem občanům města,“ zdůraznila starostka Šárka Kapková.

Město chystá také odvodnění veřejného pohřebiště, vybudování dešťové kanalizace na Potoční ulici a rekonstrukci parčíku na Revoluční ulici včetně výstavby altánku u domu s pečovatelskou službou.

„Podle zkušeností z minulých let předpokládáme, že při výběrových řízeních část financí vyhrazených na výše uvedené akce ušetříme. Pokud se to podaří i letos, jsme připraveni pustit se do dalších akcí, které proto začínáme připravovat již nyní,“ dodala Kapková. Jde například o zateplení a úpravy elektrorozvodů dalších bytových domů, úpravy manipulační plochy a odvodnění budovy sběrného dvora, rekonstrukci zahrady MŠ Václav nebo výstavbu dětského hřiště u TJ Baník.

Vladislav Sobol

TOPlist
TOPlist