K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Venkovské stavby 2015

Datum: 4. 4. 2016, zdroj: OF 1/2016, rubrika: Regiony

V edici Tvář venkova vydalo Ministerstvo pro místní rozvoj záslužnou publikaci Venkovské stavby 2015. V návaznosti na soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova se tak prezentují stavby obcí, které byly oceněny zlatou stuhou v rámci loňského, už 21. ročníku soutěže. Podstatnou část tvoří oceněné a nominované stavby soutěže Zlatá cihla v Programu obnovy venkova. Prezentovány jsou rovněž úspěšné objekty, realizované v rámci pozemkových úprav.

Venkovské stavby 2015

Aktuální kniha reaguje velmi rychle na nedávno ukončený ročník soutěže Vesnice roku, dokumentuje úspěšné stavby, hodnocené a oceněné na venkově v roce 2015 a je úspěšným pokračováním řady publikací o současném venkově. Editorem a autorem publikace je Ing. arch. Petr Moráček, Jan Machovský a kolektiv, který spolupracoval s představiteli vítězných obcí, s investory a autory projektů staveb, se zástupci Spolku pro obnovu venkova ČR, Ministerstva pro místní rozvoj, Státního pozemkového úřadu a Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy.

Zlatá cihla v Programu obnovy venkova je soutěž, která probíhá souběžně se soutěží Vesnice roku a zahrnuje stavby ve třech kategoriích. Především je to obnova a rekonstrukce památkově chráněných objektů a památek místního významu (6 oceněných staveb), dále je to kategorie obnovy a rekonstrukce staveb venkovské zástavby (9 oceněných staveb) a do třetí kategorie patří nové venkovské stavby, kde bylo oceněno šest staveb. V publikaci je dále zdokumentováno a představeno dalších 33 nominovaných staveb za všech uvedených kategorií.

Publikaci slavnostně pokřtili (zprava) – Milan Štěch, předseda Senátu,
Eduard Kavala, předseda Spolku pro obnovu venkova, Svatava Karasová, ústřední
ředitelka Státního pozemkového úřadu a Klára Dostálová, náměstkyně ministryně
pro místní rozvoj.
Publikaci slavnostně pokřtili (zprava) – Milan Štěch, předseda Senátu, Eduard Kavala, předseda Spolku pro obnovu venkova, Svatava Karasová, ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu a Klára Dostálová, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj.

Pozemkové úpravy hrají významnou roli při formování a obnově venkovské krajiny. Publikace představuje deset významných staveb z různých okresů od staveb polních cest a komunikací, přes vodní nádrže, mokřady biocentrum až po ukázku komplexní úpravy venkovské krajiny.

Slavnostní křest publikace se konal na lednovém veletrhu Regiontour v Brně, na stánku Spolku pro obnovu venkova.

TOPlist
TOPlist