K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Zeptali jsme se RNDr. Tomáše Renčína, výkonného ředitele konference ISSS/V4DIS

Datum: 29. 4. 2016, zdroj: VSOL 2/2016, rubrika: Veřejná správa online
RNDr. Tomáš Renčín, výkonný ředitel konference ISSS/V4DIS
RNDr. Tomáš Renčín, výkonný ředitel konference ISSS/V4DIS
Další úspěšný ročník konference ISSS je minulostí, jaké jsou vaše čerstvé dojmy?
Musím říci, že nás všechny velmi těší, že v celém spektru státní správy i samospráv, stejně jako mezi odborníky a dodavateli produktů a služeb, je o účast na hradecké konferenci stále velký zájem. Velice si vážíme také toho, že si sem každoročně najdou cestu vrcholní představitelé státu i další významní hosté, mohou sdělit své vize a plány více než dvěma tisícovkám účastníků a v mnoha případech se i seznámit s jejich pohledem na věc.
Co vás osobně zaujalo v programu?
Je složité něco vypíchnout do popředí, program je velice obsáhlý a zároveň je vždy koncipován tak, aby si v něm našel svoje téma prakticky každý. Za asi největší přidanou hodnotu naší konference považuji právě její průřezovost a fakt, že zasahuje do řady oborů. Umožňuje tak získat kontakty na důležité osoby a manažery, s nimiž se v běžném pracovním procesu míjíte, či navázat nové vazby. Když ale porovnám několik posledních ročníků, je hodně patrné, jak výrazně program ovlivňují nové trendy a dostupnost technologií. Není to tak dlouho, co jsme vysvětlovali, k čemu je vůbec státní správě a samosprávě internet a elektronická komunikace, a dnes řešíme přístup k administrativním úkonům prostřednictvím mobilních telefonů, sdílené služby, elektronickou identitu nebo třeba internet věcí a koncept chytrých měst… Jde to hrozně rychle kupředu.
V rámci programu konference se každoročně uskuteční řada doprovodných akcí…
Ani letošek samozřejmě nebyl výjimkou. Začínali jsme už v neděli seminářem o nařízení eIDAS ve vztahu k legislativnímu prostředí ČR a pokračovali tradičními pondělními akcemi, jako jsou setkání sdružení tajemníků, Komise pro informatiku SMO ČR nebo diskuse akademiků s poslanci. Důkazem toho, jak se témata neustále rozšiřují, bylo třeba i uzavřené diskusní setkání hlavních aktérů kongresového turismu v Hradci Králové, na němž se formulovala řada nutných kroků pro další rozvoj tohoto perspektivního segmentu cestovního ruchu.
Pojďme zpátky k úvodní otázce – jen tam místo konference dosaďme veřejnou správu v této zemi…
Nevidím to tak tragicky, jak se někdy interpretuje z výkladů nejrůznějších evropských či světových průzkumů. Elektronizace veřejné správy – a to ukázaly desítky příkladů dobré praxe i prezentací o aktuálním stavu e-governmentu – pokračuje celkem uspokojivě a rozhodně na tom nejsme úplně špatně. Myslím, že v posledních letech se podařilo dotáhnout do úspěšného konce celou řadu projektů, které posunuly veřejnou správu o pěkný kus vpřed. Je třeba ale přiznat, že v řadě případů to bylo spíše zásluhou nadšených jednotlivců, než nějaké komplexní strategie státu. Samozřejmě jsem rád, že jsme se na tom alespoň malým dílem podíleli, přičemž ale nijak nezastírám, že obrovský kus práce je stále před námi.
TOPlist
TOPlist