K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Centrum pro regionální rozvoj České republiky sídlí na nové adrese

Datum: 3. 5. 2016, zdroj: CRR, rubrika: Ostatní

Praha – Centrum pro regionální rozvoj České republiky (Centrum) sídlí na nové adrese U Nákladového nádraží 3144/4, Praha 3-Strašnice. V novém sídle budou pohromadě všechna pražská pracoviště organizace, jež doposud sídlila ve třech různých budovách. Z pohledu veřejnosti se jedná především o dvě kontaktní místa pro Integrovaný regionální operační program (IROP), a to oddělení pro Středočeský kraj a oddělení OSS, které má na starosti administraci projektů organizačních složek státu.

Centrum pro regionální rozvoj ČR

„Centrum pro regionální rozvoj je jediným zprostředkujícím subjektem pro Integrovaný regionální operační program. Ten je, co se týče objemu financí, druhým největším evropským programem v České republice v období 2014–2020. Na starosti máme alokaci ve výši 4,6 miliard eur. Nové modernizované prostory nám umožní umístit všechna naše pražská oddělení do jediné budovy a současně zvýšit komfort pro naše klienty, ať již k nám míří na informační semináře nebo individuální konzultace,“ vysvětluje generální ředitel Centra Zdeněk Vašák.

Za řízení programu IROP odpovídá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, každodenní administraci má na starosti jím řízené Centrum pro regionální rozvoj České republiky. Program IROP nabízí příjemcům přes 120 miliard korun a očekává se přes 15 tisíc nových projektů. Okruh možných příjemců v programu IROP je velmi široký – od státních orgánů a složek přes kraje a obce až po neziskové organizace v sociální, zdravotní, a vzdělávací oblasti, bytová družstva/společenství vlastníků jednotek, živnostníky a podnikatele v oblasti sociálního podnikání, či vlastníky nemovitých kulturních památek (kontakty na jednotlivá oddělení).

Kromě oddělení věnujících se programu IROP bude v nové budově sídlit i oddělení administrace a kontroly projektů EÚS, které koordinuje a poskytuje metodickou podporu pro administraci projektů v programech přeshraniční a nadnárodní spolupráce (tzv. Evropská územní spolupráce), která probíhá v regionech. V nové budově také sídlí odbor vnitřních věcí poskytující organizaci zázemí nezbytné pro její činnost. Jako poslední oddělení se v polovině května přestěhuje do nových prostor i pracoviště Enterprise Europe Network, poskytující poradenskou činnost malým a středním podnikům o evropském společném trhu.

Centrum pro regionální rozvoj České republiky
Centrum pro regionální rozvoj České republiky je státní příspěvková organizace, řízená Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. Již od roku 1999 je hlavní činností Centra administrace a kontrola čerpání evropských fondů. V současném programovém období 2014–2020 má Centrum na starosti administraci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a programů přeshraniční spolupráce. Centrum je také hostitelskou organizací celosvětové poradenské sítě pro malé a střední podnikatele Enterprise Europe Network. Dlouhodobá zkušenost s realizací projektů podporovaných EU, vlastní řídicí a organizační systémy a certifikace podle mezinárodní normy ISO 9001:2008 umožňují Centru rychle a efektivně vyhovět požadavkům jednotlivých programů i klientů při dodržení vysoké kvality.
TOPlist
TOPlist