K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Soutěž „O nejlepší obecní a městský zpravodaj 2015“

Datum: 30. 6. 2016, zdroj: KPES FF UP Olomouc, rubrika: Regiony

Vyhlášení výsledků soutěže „O nejlepší obecní a městský zpravodaj“ se uskuteční 4. července 2016 v rámci Dnů lidí dobré vůle, které se konají na Velehradě.

„V letošním roce již popáté vyhlásíme výsledky soutěže na Obecním úřadě ve Velehradě. Záštitu nad soutěží převzal opět pan poslanec Miroslav Kalousek a kromě něj ocenění převezmou zástupci periodik od pana kardinála Dominika Duky,“ uvádí Josef Kořenek, tajemník projektu Dny lidí dobré vůle, který se již tradičně koná v rámci státního svátku České republiky Dne slovanských věrozvěstů na Velehradě.

„Laťka profesionality vydávaných zpravodajů se opět posunula. Domnívám se, že přibližně 70–80 % zpravodajů, které porota obdrží, má velmi podobnou a zároveň špičkovou kvalitu,“ říká iniciátor soutěže docent Pavel Šaradín z Katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. K samotné soutěži dodává: „Jejím cílem je ukázat, jaké různé podoby může městský či obecní zpravodaj mít, jakým zdrojem nejen důležitých informací, ale také poučení a vzdělání může být. Zároveň chceme také povzbudit ty, kteří se na tvorbě zpravodajů podílejí.“

Do letošního ročníku se přihlásilo dohromady 332 zpravodajů, což je více než vloni. Porota rozhodovala o vítězích ve čtyřech kategoriích: městských zpravodajů , obecních zpravodajů, zpravodajů mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin a nejlepší rubrika či zpracované téma. Vyhlášení na OÚ je naplánováno na 18.00 hodin.

Soutěž pořádají:

  • KPES FF UP Olomouc
  • Unives.eu
  • Civipolis, o. p. s.
  • Angelus Aureus, o. p. s.
TOPlist
TOPlist