K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Zeptali jsme se RNDr. Tomáše Renčína, výkonného ředitele konference ISSS/V4DIS

Datum: 30. 9. 2016, zdroj: VSOL 4/2016, rubrika: Veřejná správa online
RNDr. Tomáš Renčín, výkonný ředitel konference ISSS/V4DIS
Přípravy jubilejního 20. ročníku konference ISSS jsou již v plném proudu. Můžete prozradit nějaké novinky, ať už z hlediska hlavních témat, účastníků či organizačního týmu?
Zůstáváme u ověřeného scénáře. Vedle tradičního přehledu pokroku v e-governmentu, diskusí o novinkách v technologiích, kybernetické bezpečnosti, infrastruktuře a oblastech, které s veřejnou správou úzce souvisejí, dostane určitě větší prostor problematika „chytrých měst“ a internetu věcí. Je to asi nejdiskutovanější téma současnosti, zapojuje se do něj stále větší množství technologických firem a i ze strany měst a obcí zájem rychle roste. Naší snahou je ukázat již fungující projekty, diskutovat o možnostech, které nabízejí nové technologie, a propojit potenciální dodavatele se stovkami zástupců veřejné správy ČR.
Objeví se mezi hosty 20. ročníku nějaké překvapení?
Podle zprávy z Úřadu vlády ČR má pondělní slavnostní zahájení 20. ročníku konference ISSS ve svém pracovním kalendáři premiér Bohuslav Sobotka. Doprovázet ho bude státní tajemník pro evropské záležitosti a koordinátor digitální agendy ČR Tomáš Prouza, který se aktivně zapojí i do dalšího programu konference. Někteří další členové vlády si účast také určitě nenechají ujít a samozřejmě počítáme i se zástupci obou komor Parlamentu ČR. Rýsují se i zajímaví hosté ze zahraničí – zatím velice nadějná jsou jednání s kabinetem místopředsedy EK a tvůrce moderního estonského e-governmentu Andruse Ansipa a pozitivní odezvy máme i ze sousedního Slovenska a některých dalších evropských zemí.
Jsou nějaké změny v organizačním týmu konference?
Mezi organizátory a v podstatě i mezi klíčovými partnery je již delší dobu setrvalý stav a nás to samozřejmě těší. Velice si vážíme spolupráce se všemi subjekty, které se na koncepci i realizaci konference podílejí. Zmínit musím třeba Kraj Vysočina, který patří z celostátního hlediska k lídrům v oblasti e-governmentu a v rámci konference ISSS/V4DIS se tradičně výrazně podílí nejen na mezinárodní části, ale i na některých odborných blocích programu jako je například elektronizace zdravotnictví. Do procesu příprav programu, výběru témat i organizace pak samozřejmě přispívají i hostitelský kraj a město, Komise informatiky AK ČR i SMO ČR, Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů, ICT Unie, analytický partner konference IDC CEMA a další… Nesmírně důležitá je také podpora ze strany partnerů konference, v jejichž čele je již řadu let v pozici generálního partnera Česká spořitelna.
TOPlist
TOPlist