K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
URBIS Smart City Fair 2020

Podpora dopravy ve městech i obcích

(Informace MMR 4/2016 1.)

Datum: 29. 9. 2016, zdroj: OF 4/2016, rubrika: Dotace

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří 8,5 miliardami korun udržitelné formy dopravy – např. nové přestupní terminály, záchytná parkoviště nebo pořízení nízkoemisních vozidel pro veřejnou dopravu.

Ministerstvo pro místní rozvoj

Nabízejí to nové výzvy v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP), které jsou zaměřené na zvýšení podílu udržitelných forem dopravy v nejvýznamnějších městských aglomeracích v České republice. Příjem žádostí byl zahájen 15. září 2016. První výzva je určena pro projekty, které spadají pod integrované územní investice (ITI), a je pro ni připraveno téměř 6 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Na druhou výzvu pro projekty Integrovaných plánů rozvoje území (IPRÚ) je vyhrazeno více než 2,5 miliard Kč z EFRR.

Dalších 1,6 mld. korun představuje nová výzva na podporu integrovaných projektů Komunitně vedeného místního rozvoje v IROP. Podpora na udržitelné formy dopravy bude směřována na konkrétní potřeby regionů. Žádosti lze podávat po vyhlášení výzvy místními akčními skupinami (MAS), nejdříve od 29. 9. 2016.

„Komunitně vedený místní rozvoj představuje nástroj, díky kterému jsme v kontaktu s místními skupinami, které sami nejlépe vnímají potřeby regionu. Na naši výzvu tedy budou navazovat výzvy jednotlivých místních akčních skupin, ve kterých budou upřesněny podmínky pro realizaci projektu v daném území,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová. Ve výzvě bude možné podpořit mimo jiné rekonstrukce, modernizace a výstavbu komunikací pro pěší a pro cyklisty. Realizace projektů musí být ukončena do data uvedeného ve výzvě MAS, nejpozději do 30. 6. 2023.

Téměř 3,9 miliardy korun je dále připraveno na modernizaci vybraných úseků silnic. MMR vyhlásilo první výzvu k předkládání projektů, které spadají pod integrované územní investice (ITI). Týká se rekonstrukcí, modernizací a výstavby vybraných úseků silnic II. a III. třídy.

TOPlist
TOPlist