K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rychvald má v plánu investice za 36 milionů

Datum: 19. 1. 2017, zdroj: MěÚ Rychvald, rubrika: Regiony

Rychvald – Rychvaldští radní letos chystají investice za více než 36 milionů korun. V plánu mají například vybudování chodníku na ulici Michálkovická, technické zhodnocení kotelen nebo majetkoprávní vypořádání pozemků pod místními komunikacemi. Investice si město může dovolit, hospodaří dobře a nemá žádné úvěry.

Rychvald bude letos pokračovat v zateplování městských domů
Rychvald bude letos pokračovat v zateplování městských domů

Většina investic půjde do rozvoje městského majetku. „To jsou nejlépe zhodnocené peníze. Nechystáme žádné megalomanské stavby a projekty, u kterých by pak město muselo dotovat jejich provoz. Mnohé investice naopak přinesou úspory, například zateplování obytných domů,“ vysvětlila starostka Šárka Kapková.

Dalších 30 milionů půjde do oprav a údržby městského majetku, údržby veřejné zeleně i komunikací a také na služby pro občany, například na knihovnu, kulturu nebo provoz senior taxi. „Senior taxi, které jsme u nás zavedli jako první v republice, chceme udržet a rozvíjet. Od loňska jsme zavedli novou službu hospital taxi, takže starší občané se už dostanou za symbolickou cenu nejen na úřady nebo na poštu či nákupy, ale také do zdravotnických zařízení v Orlové a Bohumíně,“ dodala Šárka Kapková.

Vladislav Sobol

TOPlist
TOPlist