K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
URBIS Smart City Fair 2020

O energetické úspory v bytových domech je velký zájem

Datum: 1. 2. 2017, zdroj: CRR ČR, rubrika: Dotace

Praha – Celkem 408 projektů podali žadatelé o evropské dotace ve výzvě č. 37 „Energetické úspory v bytových domech II“. Tím se stala výzvou s největším počtem podaných žádostí o podporu v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP). Výzva je zaměřena na aktivity směřující k úsporám energií v bydlení a z Evropského fondu pro regionální rozvoj je v ní k dispozici 3,5 mld. Kč.

Centrum pro regionální rozvoj ČR

Podané žádosti hodnotí specialisté Centra pro regionální rozvoj České republiky a k 30. 1. 2017 jich pozitivně vyhodnotili celkem 220. U 149 žádostí stále probíhá hodnocení. Tyto žádosti (pozitivně hodnocené a průběžně hodnocené) zabírají 21 % alokace, takže ve výzvě je k dispozici ještě přibližně 2,78 mld. Kč finanční alokace EU. V současné době jsou propláceny první ukončené projekty.

O podporu ve výzvě č. 37 mohou žádat vlastníci bytových domů a společenství vlastníků jednotek, kromě fyzických osob nepodnikajících. Podpora se vztahuje na panelové i zděné bytové domy. Podporovanými aktivitami je například zlepšení tepelně-technických parametrů stavebních konstrukcí bytového domu, výměna zdroje tepla pro vytápění, instalace solárních kolektorů nebo fotovoltaických systémů atd. Garantovaný podíl podpory z evropských fondů při splnění minimálních požadavků je 30 % z celkových způsobilých výdajů. Vlastníci bytových domů, kteří provedou důkladnější zateplení, než jsou minimální požadavky, obdrží podporu ve výši 40 % z celkových způsobilých výdajů.

Projektové záměry a žádosti ve výzvě č. 37 je možné konzultovat s pracovníky Centra pro regionální rozvoj České republiky. Kontakty na ně naleznete na webových stránkách Centra.

Ivana Svobodová

TOPlist
TOPlist