K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

IROP prostřednictvím 35 projektů podpoří zkvalitnění hromadné dopravy v regionech

Datum: 27. 3. 2017, zdroj: CRR ČR, rubrika: Dotace

Praha – Centrum pro regionální rozvoj České republiky dokončilo hodnocení projektů podaných v rámci výzvy IROP č. 24 „Přestupní terminály“. Ke spolufinancování z evropských fondů doporučilo 35 projektů, které budou podpořeny částkou vyšší než 733 milionů Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Centrum pro regionální rozvoj ČR

Cílem výzvy je výstavba a modernizace přestupních terminálů a samostatných parkovacích systémů na území celé České republiky mimo území hl. m. Prahy. Užitek přinese především obyvatelům dojíždějícím za prací, vzděláním a službami – všem uživatelům veřejné dopravy.

Díky příspěvku více než 42 milionů Kč vznikne v Českém Krumlově nový bezbariérový přestupní terminál, který zajistí vyšší kvalitu služeb pro obyvatele regionu i návštěvníky oblíbeného historického města, a to včetně vozíčkářů, nevidomých a slabozrakých. K lepšímu propojení jednotlivých druhů dopravy a zážitku z cestování by měl sloužit nejen moderní informační systém, ale i parkovací místa P+R, K+R, B+R, bezpečnostní a orientační prvky.

V Břeclavi, Litoměřicích, Hodoníně, Lysé nad Labem, Poděbradech a Třinci se plánuje výstavba novodobých parkovacích systémů B+R, tedy automatizovaných parkovacích zařízení pro kola. V non-stop provozu nabídnou kapacitu pro zhruba 100 jízdních kol, která budou po dobu úschovy pojištěna a chráněna před vlivy počasí i krádežemi. Uložit v nich bude možné případně i přilbu a reflexní vestu. Výsledkem parkovišť pro kola by měl být větší komfort pro cyklisty a obecně i zvýšení užívání jízdních kol. Z toho vyplývá zdravý pohyb obyvatel, úspora času, bezpečnější a kultivovanější prostředí v přestupních uzlech, snížení emisí i hluku.

Výzvy IROP slouží mimo jiné ke zvýšení podílu udržitelných forem dopravy. Jejich prostřednictvím by se měly zlepšit jak podmínky pro cestující včetně hendikepovaných, tak pro pracovníky zajišťující hromadnou přepravu osob.

TOPlist
TOPlist