K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
URBIS Smart City Fair 2020

Návštěva Číny otvírá nové možnosti

(Informace MMR 3/2017 I.)

Datum: 27. 6. 2017, zdroj: OF 3/2017, rubrika: Ostatní

Hlavním cílem návštěvy Číny, kterou vykonala ministryně pro místní rozvoj je podpora dobře se rozvíjejícího trhu a utužení vztahů na poli cestovního ruchu mezi oběma zeměmi. V posledních letech totiž dochází k výraznému nárůstu příjezdu čínských turistů do České republiky.

V hlavním městě čínské provincie Henan Zhengzhou ministryně Karla Šlechtová zahájila Business fórum
V hlavním městě čínské provincie Henan Zhengzhou ministryně Karla Šlechtová zahájila Business fórum

„Počet čínských turistů za loňský rok přesáhl 300 tisíc osob. Zároveň roste i počet českých turistů, ročně do této asijské země vycestuje 20 tisíc Čechů,“ říká ministryně Karla Šlechtová. Spolupráce mezi ČR a Čínou v oblasti cestovního ruchu se opírá o tři hlavní dokumenty, které byly v posledních letech ratifikovány (Memorandum o porozumění o spolupráci v oblasti cestovního ruchu, Společné prohlášení o spolupráci a Memorandum o porozumění o posílení investic v oblasti turistické infrastruktury).

Ministryně se během cesty setkala s význačnými osobnostmi zabývajícími se otázkami cestovního ruchu a viděla oblasti, které by se mohly stát zajímavými pro české návštěvníky.

Byly navázány nové kontakty s cílem přilákat více turistů.

„Misi považuji za úspěšnou, celá delegace zanechala v Číně velmi dobrý dojem. Čínští turisté tráví v naší zemi pouze dva až tři dny a my je chceme získat do Česka na co nejdelší dobu pobytu. Novou přímou linku Praha-Kchun-ming by mohli využívat obyvatelé celé oblasti jihovýchodní Asie, nebo naopak čeští turisté mířící do těchto zemí,“ uvedla Karla Šlechtová. Delegace navštívila provincii Che-nan, která má přes sto milionů obyvatel a pro český cestovní ruch tak obrovský potenciál. Jednání probíhala dále například v hlavním městě čínské provincie Henan Zhengzhou, kde ministryně zahájila Business fórum a v úvodním proslovu ocenila spolupráci obou zemí na poli cestovního ruchu. „Věřím, že je toto fórum výbornou příležitostí, aby se naše spolupráce posunula zase na vyšší úroveň. Vzrůstající zájem čínských turistů o naši zemi mne utvrzuje v přesvědčení, že je důležité věnovat pozornost zlepšování kvality nabízených služeb v destinacích,“ řekla při zahájení fóra ministryně Šlechtová s tím, že čínští turisté oceňují hlavně bezpečnost. ČR, coby šestá nejbezpečnější země světa, je atraktivní nejen z tohoto hlediska.

Hlavním cílem druhé čínské mise Karly Šlechtové bylo také představit klientům různé regiony naší země. I proto se cesty účastnili podnikatelé z oblasti hoteliérství, lázní a cestovních kanceláří. Propagace České republiky jak v cizině, tak doma spadá pod agendu CzechTourismu, která má zastoupení v Pekingu, Šanghaji a v Hong Kongu.

Seriál Informace MMR 3/2017

  1. Návštěva Číny otvírá nové možnosti, 27. 6. 2017 (právě čtete)
  2. Využití evropských fondů, 28. 6. 2017
  3. Podpora obcím, 29. 6. 2017
TOPlist
TOPlist