K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

WWW.PRAGUE.EU: Oficiální portál nejen pro turisty

Datum: 11. 8. 2017, zdroj: VSOL 3/2017, rubrika: Veřejná správa online

Denně aktualizovaný turistický portál, kde i vy najdete zajímavé informace? Takové jsou stránky www.prague.eu. Web spravuje oficiální marketingová organizace hlavního města Prahy „Prague City Tourism“. V dubnu letošního roku portál obdržel zvláštní cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách při soutěži Zlatý erb. Mimo jiné i díky tomuto prestižnímu ocenění jeho obliba neustále roste, v současné době evidujeme přibližně 300 000 návštěv měsíčně.

Web je již na první pohled vytvořen v souladu s aktuálními trendy a potřebami uživatelů. Zaujme především atraktivním jednoduchým grafickým pojetím s využitím moderních technologií. Jednou z jeho největších předností je také dostupnost v celkem jedenadvaceti jazycích. Zájemci zde najdou veškeré informace, které pro pobyt v Praze potřebují, kromě češtiny a angličtiny také například v hebrejštině, čínštině, finštině, korejštině nebo hindštině. Praha se tak stala teprve druhou evropskou metropolí, která zareagovala tvorbou jazykové verze na stoupající zájem korejských a indických návštěvníků.

Portál www.prague.eu patří mezi nejlepší turistické weby. Jeho hlavním cílem je zaujmout a inspirovat k návštěvě metropole. A nejen turistům slouží jako vítaný společník při objevování a poznávání, co Praha může nabídnout.

Co na portálu najdete? Všechny zajímavé akce na jednom místě

Specializovaný tým pracovníků pro vás každý den aktualizuje a doplňuje přehledný kalendář akcí. Důležitá je pro nás nejen kvantita, ale zejména kvalita, proto všechny uveřejněné události pečlivě vybíráme. V kalendáři najdete vše od výstav, koncertů a divadelních představení přes festivaly a gastronomické zážitky po sportovní akce, kongresy a konference. V současné době je v kalendáři uvedeno více než 2000 zajímavých akcí. Mezi domácími návštěvníky jsou velmi oblíbené dny otevřených dveří a vstupy zdarma, které vždy uveřejňujeme jako první, dalšími velmi oblíbenými sledovanými tématy, jsou gastronomické akce a farmářské trhy. Z monitoringu návštěvnosti víme, že domácí uživatelé v prvním čtvrtletí roku 2017 nejčastěji hledali výstavy, gastronomické akce a Vlastivědné vycházky pořádané Prague City Tourism.

Známá i méně známá místa

Portál www.prague.eu samozřejmě přináší přehled nejzajímavějších a jedinečných pražských památek a dalších míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Najdete zde i tipy a doporučení kam vyrazit na nákupy nebo třeba do parku, inspiraci pro rodiny s dětmi, gurmány i ty, kteří chtějí objevovat současnou tvář metropole. Web je pravidelně analyzován, tak víme, co naše návštěvníky nejvíce zajímá. Mezi oblíbená leč málo známá a našimi uživateli vyhledávaná místa patří například horní nábřeží náplavky nebo bunkr Folimanka.

Suvenýr, dárek nebo program na víkend?

Součástí portálu je jednoduchý e-shop fungující na doméně www.eshop.prague.eu. Obchod slouží převážně k prodeji služeb Prague City Tourism. Zakoupit zde můžete praktické stylové upomínkové předměty, které potěší velké i malé cestovatele, turistickou kartu Prague Card, vstupenky na vlastivědné vycházky pořádané organizací nebo si objednat průvodcovské služby. Máte zde i možnost zdarma objednat mapy a brožury z produkce Prague City Tourism. Tato možnost je hojně využívaná provozovateli hotelů a penzionů nejen z Prahy, kteří pak mohou svým hostům nabídnout tyto užitečné atraktivní materiály. Nejvíce uživatelů nakupuje zmíněné vlastivědné vycházky, za cenu nižší než je třeba lístek do kina můžete objevit běžně nepřístupná místa s odborným výkladem našich vysoce kvalifikovaných a pečlivě vyškolených průvodců. Možnost nákupu on-line umožnila návštěvu vycházek i mimopražským zájemcům, v prvním čtvrtletí tuto možnost využili zákazníci ze 193 českých měst a obcí.

Tematické mikro stránky

Pravidelně připravujeme jednoduché přehledné tematické stránky, které jsou součástí rodiny portálu. Hlavním tématem roku 2017 jsou pražské kavárny dostupné na adrese www.kavarny.prague.eu. Na své si přijdou také například milovníci sportu nebo piva. Další stránky spouštíme například kvůli významným výročím nebo svátkům.

Bc. Petr Soukup, Prague City Tourism

TOPlist
TOPlist