K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Přípravy jubilejního 20. ročníku soutěže Zlatý erb jsou v plném proudu

Datum: 2. 11. 2017, zdroj: Český zavináč, rubrika: Veřejná správa online

Praha – Organizační tým populární soutěže o nejlepší webové stránky, elektronické služby měst a obcí nebo webové turistické prezentace Zlatý erb již naplno pracuje na přípravách jubilejního 20. ročníku, který bude oficiálně vyhlášen 1. listopadu. Příjem přihlášek byl výrazně prodloužen, krajská kola se budou hodnotit od 22. ledna, krajské ceremoniály proběhnou v únoru a březnu a finále celostátního kola se opět uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové, tentokrát v pondělí 9. dubna 2018.

Zlatý erb

Soutěžící budou mít od letošního podzimu k dispozici také oficiální metodiku Ministerstva vnitra ČR pro územní samosprávy „Metodické doporučení k činnosti územních samosprávných celků – Povinné a dobrovolné zveřejňování informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím“, která jim může výrazně pomoci k bezchybnému zvládnutí jednoho z důležitých kritérií soutěže.

Jubilejnímu 20. ročníku soutěže poskytují podobně jako v minulém roce oficiální záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR.

V roce 2017 se do soutěže aktivně zapojily obce, města a regiony z celé ČR, poroty vybíraly z 504 webových stránek a projektů včetně elektronických služeb, ve srovnání s přechozími ročníky účast výrazně narostla. Oficiální záštitu poskytly Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR. MMR se aktivně podílelo i na koncepci a hodnocení jedné z populárních kategorií – Ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci. Slavnostní vyhlášení celostátního kola se tradičně uskutečnilo v rámci programu společenského večera konference ISSS v Hradci Králové v pondělí 3. dubna 2017, aktu předcházel podvečerní workshop a řada přednášek a prezentací v rámci programu konference za aktivní účasti soutěžících, členů porot i zástupců veřejné správy.

Hlavní organizátor soutěže Zlatý erb, spolek Český zavináč, vydal za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR souhrnnou brožuru shrnující vše podstatné z 19. ročníku soutěže. Vedle kompletních výsledků a historie zde čtenáři najdou i postřehy a hodnocení řady osobností veřejné správy, které byly s uplynulým ročníkem nějakým způsobem spojeni, stejně jako ohlédnutí předsedy celostátní poroty soutěže Tomáše Holendy za uplynulými dvěma desítkami let. Publikace byla distribuována se čtvrtým číslem časopisu Obec a finance a její elektronická verze je pro všechny zájemce k dispozici na www.zlatyerb.cz.

O spolku Český zavináč
Český zavináč, z. s., vznikl jako občanské sdružení v roce 2000 s cílem podporovat rozvoj informační společnosti v České republice, a to především nasazování moderních technologií do státní správy a samosprávy. Od roku 2004 pořádá visegrádskou konferenci V4DIS, která rozšiřuje program renomované národní konference ISSS, každoročně uděluje cenu Český zavináč a v roce 2016 převzal kompletní organizaci soutěže Zlatý erb.

Prokop Konopa

TOPlist
TOPlist