K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Sociální bydlení, Prostředky na rozvoj veřejné správy

(Informace MMR 5/2017 IV.)

Datum: 5. 12. 2017, zdroj: OF 5/2017, rubrika: Dotace

Sociální bydlení v regionech

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 743 milionů korun na podporu sociálního bydlení v regionech. Na dotace prostřednictvím IROP dosáhlo 119 projektů.

Sociálně slabším občanům, kteří se ve svízelné situaci neocitli vlastní vinou, je zvlášť nutné pomáhat. V listopadu se vyhlásí výzvy na sociální bydlení II, kde bude finanční objem dotace zhruba dvě miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Prostředky na rozvoj veřejné správy

MMR ukončilo příjem žádostí ve třech výzvách IROP, zaměřených na zvyšování efektivity a transparentnosti veřejné správy prostřednictvím rozvoje systémů.

Ještě letos v červnu muselo ministerstvo informovat vládu o nedostatečném čerpání alokovaných prostředků v tomto specifickém cíli. Po ukončení příjmu je finanční převis téměř 3,4 miliardy korun. Podařilo se zapojit i velké projekty ministerstev, a přestože hrozilo, že v této oblasti zůstanou nevyužité peníze, zájem nakonec předčil očekávání. Některé krajské projekty jsou již dokonce v realizaci. Alokace prostředků byla více než 5 miliard z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Po ukončení příjmu žádostí se však ukázalo, že zájem nakonec vysoce překonal nabídku. Bylo zaregistrováno 393 projektů za 8,5 mld. Kč, tedy o cca 3,4 mld. Kč více. Tematicky se tyto výzvy týkaly oblasti modernizace informačních systémů, vytváření podpůrných informačních systémů, jako jsou např. spisové služby nebo informační systémy pro řízení příspěvkových organizací. Další podpořené oblasti byly svázány s realizací elektronizace v odvětvích, jako jsou např. kultura, vzdělání, zdravotnictví.

Seriál Informace MMR 5/2017

  1. Podpora rozvoje venkova, 28. 11. 2017
  2. Sociální služby, Dotace na demolice, Finance českým památkám, Dotace na územní plány, 30. 11. 2017
  3. Novela stavebního zákona, Projekty IROP, Akademie veřejného investování, 4. 12. 2017
  4. Sociální bydlení, Prostředky na rozvoj veřejné správy, 5. 12. 2017 (právě čtete)
TOPlist
TOPlist