K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Důkaz: informační systém pomáhá zvyšovat efektivitu úřadu

Datum: 25. 5. 2018, zdroj: VERA, rubrika: Veřejná správa online

Z průzkumu, který provedla agentura ppm factum research pro společnost VERA, vyplynulo, že informační systém VERA Radnice pomáhá uživatelům pracovat efektivněji.

Hlavním znakem informačního systému VERA Radnice je komplexnost, což znamená, že pokrývá všechny agendy, které úřad vede. Již to napovídá, že všichni uživatelé pracují v jednom prostředí, používají jednotnou metodiku, mohou si své zkušenosti snadno předávat, nezadávají opakovaně stejné údaje, protože agendy jsou propojené atd. Výsledkem je, že informační systém pomáhá zvyšovat efektivitu práce úřadů.

Průzkum mezi tajemníky, jejichž úřady jsou zákazníky společnosti VERA, provedla agentura na přelomu února a března 2018. Tajemníci měli v 94 % pocit, že jim informační systém VERA Radnice pomáhá pracovat efektivněji. Pouze 2 % tajemníků uvedly, že tento pocit nemají, a 4 % situaci nedokázaly posoudit.

Máte pocit, že Vám informační systém VERA Radnice pomáhá pracovat efektivněji?
Máte pocit, že Vám informační systém VERA Radnice pomáhá pracovat efektivněji?

Tento výborný výsledek však nelze přisuzovat pouze systému samotnému. Výsledek ovlivňují určitě i doprovodné služby, které s jeho využíváním souvisí (školení, metodická podpora, HelpDesk, rozvoj programu) a zároveň pracovníci úřadů, kteří se s ním naučí pracovat a využívají všech jeho možností.

„Již dříve jsme se zaměřovali na zkoumání efektivnosti našeho systému,“ uvádí Miroslava Vošoustová, Sales & Marketing Director VERA, „a zajímali jsme se o explicitní data. Například jsme díky našim zákazníkům ověřili přínos Manažerského informačního systému (MIS), který agreguje data ze systému a v přehledné grafické podobě je poskytuje vedení. Před tím, než zákazník začal využívat VERA Radnici, trvala mu příprava podkladů pro jednání týkající se stavu zadluženosti města, pohledávek a závazků k určitému datu pět dní. Pak nasadil náš systém a pomocí MISu dokáže podklady připravit za pár vteřin.“

Úřady, které využívají několik systémů od různých dodavatelů, mají situaci stále těžší a těžší. Nejen komunikace s dodavateli při řešení chyb, náklady na rozhraní, ale i stále náročnější požadavky na plnění legislativy a elektronizaci by měly vést k zamyšlení, zda cesta jednotného systému není lepší? Přejeme vám šťastnou volbu.

VERA, spol. s r. o.

TOPlist
TOPlist