K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ISSS 2020

Dolní Břežany na cestě ke stabilnímu vysokorychlostnímu internetu

Datum: 1. 8. 2018, zdroj: Obec Dolní Břežany, rubrika: Regiony

Praha-západ – Dolní Břežany jsou moderní a atraktivní obec, ve které se v posledních letech podařilo zrealizovat mnoho projektů prospěšných veřejnosti. Aktuálně, v rámci projektu Smart Dolní Břežany, bude pro zdejší občany i podnikatele zajištěn přístup k vysokorychlostnímu internetu.

Na základě jednání vedení obce se společností Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) vznikl plán výrazného rozšíření přístupu domácností k opravdu vysokorychlostnímu internetu prostřednictvím infrastruktury CETINu.

„Dlouhodobým cílem vedení obce je zajistit v Dolních Břežanech kvalitní vysokorychlostní internet, pokud možno do každé domácnosti. Vnímáme, že v dnešní době jsou lidé zvyklí využívat moderní technologie a rychlý internet je pro ně velmi důležitý. Jedná se o jednu z oblastí, které řešíme v rámci projektu Smart Dolní Břežany, jehož cílem je využívat moderní technologie ke zlepšení života místních obyvatel,“ sdělil Věslav Michalik starosta Dolních Břežan.

Před několika měsíci CETIN v Dolních Břežanech realizoval první etapu technických změn umožňujících přístup k výrazně rychlejším linkám, než které zde byly doposud k dispozici. Týká se to nejen objektů, které doposud využívaly připojení prostřednictvím pevné linky, ale také těch, které pro příjem internetové a televizní služby využívaly Wi-Fi či satelitní přenos.

V první etapě se podařilo zrychlit internetové připojení v severozápadní části obce. Zde došlo k posílení na minimálně 100 Mb/s. Další etapy proběhnou v průběhu dalšího roku a budou se týkat většiny Dolních Břežan. Zároveň se připravuje řešení pro pokrytí místních částí Lhota a Zálepy.

Lucie Vospělová

TOPlist
TOPlist