K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Rekodifikace stavebního práva

(Rekodifikace stavebního práva 2.)

Datum: 14. 2. 2019, zdroj: OF 1/2019, rubrika: Legislativa

K dalšímu důležitému milníku se přiblížila rekodifikace stavebního práva, na které pracuje MMR společně s Hospodářskou komorou ČR a dalšími odbornými partnery. Koncem ledna byl do mezirezortního řízení odeslán věcný záměr.

„Předkládaný materiál vychází z analýz problémů, které jsou již léta veřejně i odborně diskutovány. Ve svém důsledku přinese změna profesionalizaci výkonu státní správy v oblasti stavební legislativy a úřady samotné vybavením, kompetencemi i dalšími parametry přenese do 21. století. I díky tomu dojde nejen k zrychlení procesu např. stavebního povolování, ale návrh také zásadním způsobem omezí korupční prostředí v této oblasti, nastaví jasná pravidla a odstraní byrokratickou zátěž,“ říká Vladimír Dlouhý, president Hospodářské komory České republiky.

Rekodifikace stavebního práva je prioritou vlády a celý proces musí být dokončen do roku 2021. Podle ministryně pro místní rozvoj je současně nastavené vysoké tempo předpokladem tento harmonogram zvládnout. „Pokud zůstaneme ve věcné diskusi, pak věřím, že tato priorita bude naplněna,“ říká ministryně Klára Dostálová, která zároveň ocenila zapojení odborných skupin do přípravy předkládaného materiálu.