K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Integrované nástroje v IROP

(Informace MMR 1/2019 IV.)

Datum: 19. 2. 2019, zdroj: OF 1/2019, rubrika: Dotace

Zájemci o podporu například veřejné dopravy, opravy silnic nebo kulturních památek prostřednictvím integrovaných nástrojů mají stále možnost získat dotaci. Stačí jen sledovat webové stránky nositelů integrovaných nástrojů.

Městské aglomerace a místní akční skupiny (MAS), které jsou zapojeny do Komunitně vedeného místního rozvoje (CLLD), přistoupily aktivně k výběru a podpoře místních projektů. Z připravené částky zbývá rozdělit ještě 12 miliard korun.

V IROP bylo pro integrované nástroje vyčleněno téměř 30 % z celkových prostředků, tedy 30 miliard korun.

V ITI (velké městské aglomerace) zbývá pět miliard korun především na veřejnou dopravu a kulturní památky, v IPRÚ (městské aglomerace) jsou to tři miliardy na silnice, veřejnou dopravu a sociální infrastruktur a MAS mohou rozdělit ještě další čtyři miliardy korun na potřebné aktivity v území.

V území MAS je v realizaci 826 projektů za 1,8 miliardy korun, ze kterých je proplaceno přes 450 milionů korun. MAS nyní čekají úpravy svých integrovaných strategií CLLD, kde se budou upravovat nejenom finanční plány dle skutečného čerpání, ale také podporované aktivity podle aktuálního zájmu v oblasti podporované MAS.

TOPlist
TOPlist