K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Oranžová a zelená stuha soutěže Vesnice roku

Datum: 23. 12. 2019, zdroj: OF 5/2019, rubrika: Regiony

Koncem září se konalo v sídle Senátu Parlamentu ČR slavnostní vyhlášení vítězů ocenění Oranžová a Zelená stuha v rámci celostátního kola soutěže Vesnice roku 2018 v Programu obnovy venkova.

Vesnice roku

Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu oceňuje pozitivní stránky součinnosti samospráv se zemědělci hospodařícími v krajině a zaměřuje se také na hledání nových forem spolupráce při správě venkovského prostoru. Garantem soutěže je Ministerstvo zemědělství. Oranžovou stuhu ČR 2019 v rámci soutěže Vesnice roku získala obec Třeštice z Kraje Vysočina (odměna 900 000 Kč). Druhá skončila obec Zašová ze Zlínského kraje (800 000 Kč) a na třetím místě je obec Rudník z Královéhradeckého kraje (700 000 Kč).

Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí oceňuje obce, které koncepčně rozvíjejí zeleň v obci, pečují o dřeviny a prostranství s citem pro venkovský charakter sídla. Garantem soutěže je Ministerstvo životního prostředí. Zelenou stuhu ČR 2019 získala obec Dobrochov z Olomouckého kraje (odměna 1 000 000 Kč).

Představitelé obcí, které získaly oranžovou stuhu v krajích
Představitelé obcí, které získaly oranžovou stuhu v krajích
Představitelé obcí, které získaly zelenou stuhu v krajích
Představitelé obcí, které získaly zelenou stuhu v krajích
TOPlist
TOPlist