K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Na konferenci ISSS 2020 se bude jednat o většině aktuálních témat…

Datum: 13. 12. 2019, zdroj: VSOL 5/2019, rubrika: Veřejná správa online

Na otázky redakce VSOL týkající se programu konference ISSS 2020 odpovídá Mgr. Vojtěch Dvořáček, programový ředitel konference ISSS/V4DIS.

ISSS
Na jaké novinky se mohou účastníci ISSS/V4DIS v dubnu 2020 těšit?
Konference má už řadu let poměrně ustálenou podobu, která je do značné míry přizpůsobena tomu, že se pohybujeme na hraně kapacit kongresového centra, to ovšem neznamená, že by se každoročně v programu neobjevilo něco nového. Hlavní náplní budou i nadále prezentace a diskuse hledající anebo nabízející odpovědi na otázky po dalším směřování informatizace veřejné správy, dalšímu vývoji v oblasti elektronické identity fyzické osoby, která je nezbytná pro využívání moderních digitálních služeb, samozřejmě i s tím souvisejícímu rozvoji digitálních služeb, rozvoji infrastruktury, sdílení dat, kybernetické bezpečnosti, elektronizace zdravotnictví a podobně. Stranou samozřejmě nezůstanou tradiční témata, jako koncept chytrých měst, internet věcí, využívání cloudových řešení či digitalizace oblastí, které s veřejnou správou úzce souvisejí. Chceme pokračovat v duchu několika předchozích ročníků a dát letos ještě větší prostor rozsáhlejším diskusím nad několika klíčovými tématy, které aktuálně zajímají účastníky ze státní správy i samospráv.
Které části programu budou podle vašeho názoru patřit k nejsledovanějším?
Vojtěch Dvořáček, programový ředitel konference ISSS/V4DIS
Vojtěch Dvořáček, programový ředitel konference ISSS/V4DIS
Z tohoto pohledu už léta vede pondělní dopolední slavnostní zahájení, kde tradičně vystupují členové vlády, poslanci obou komor Parlamentu ČR, hejtmani, primátoři, zástupci státních organizací, svazů a asociací či vysocí manažeři dodavatelských firem. V letošním roce jsme na mírně upravený formát do té doby možná už příliš usedlého slavnostního zahájení měli pozitivní ohlasy, a v současné době diskutujeme na několika variantami „mírného pokroku v mezích zákona,“ tak, aby byl ten relativně dlouhý zahajovací blok ještě zajímavější a pro diváka přínosnější. K dalším částem programu, o které bude určitě velký zájem, každoročně patří populární bilančně-výhledový blok Ministerstva vnitra ČR, svoje obecenstvo si vždy najdou diskuse zástupců samospráv nad aktuálními problémy a velký zájem očekáváme i v souvislosti s již zmíněným rozšířením diskusí nad klíčovými tématy.
Co doprovodné akce?
Již po sedmnácté proběhne současně s ISSS mezinárodní konference V4DIS, setkání zástupců veřejné správy Visegrádské čtyřky, které letos spadá do českého předsednictví V4. V souvislosti s tím očekáváme početnější účast zahraničních delegací i prezentace a diskuse týkající se spolupráce zemí V4 v trochu větším formátu. Kromě toho se samozřejmě uskuteční od neděle až do úterý 21. dubna celá řada nejrůznějších workshopů a diskusí, od tradičních setkání poslanců se zástupci Svazu měst a obcí a Asociace krajů, přes jednání některých komisí SMO a AKČR, jednání Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR až po setkání Digikoalice a některé další akce.
Jaký je zájem o další ročník a kdo z osobností se zapojí?
Dá se říci, že zájem je v podstatě standardní. Předpokládáme, že počet registrovaných hostů opět vysoce překročí 2 tisícovky a že mezi aktivními účastníky konference nebudou jako obvykle chybět členové Vlády ČR, desítky senátorů a poslanců Parlamentu ČR, šéfové státních organizací, hejtmani, primátoři a další zástupci státní správy i samospráv. Na nějaký přesnější výčet je ještě poměrně brzo, přece jen zbývají více než 4 měsíce. Navíc vzhledem k tomu, že letošní doprovodná mezinárodní konference V4DIS spadá do doby předsednictví ČR Visegrádské čtyřce, počítáme s přítomností řady vzácných hostů nejen ze zemí Visegrádské čtyřky a také s tím, že na pořad jednání přijdou zajímavá přeshraniční a mezistátní témata z oblasti digitalizace společnosti v jednotlivých zemích.
Nebude chybět ani tradiční vyhlášení soutěží
V rámci programu konference ISSS/V4DIS 2020 bude jako obvykle již v neděli večer v Klicperově divadle vyhlášen vítěz soutěže Český zavináč. V pondělí odpoledne se odehraje tradiční setkání mladých tvůrců webových stránek a projektů účastnících se soutěže JuniorErb se zástupci Senátu Parlamentu ČR a dalšími osobnostmi z řad veřejné správy. V podvečer pak bude jeden ze sálů KC Aldis vyhrazen pro oblíbený workshop soutěže Zlatý erb, kde převezmou ocenění držitelé druhých a třetích míst ve všech kategoriích celostátního kola, vítězové pak budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru ve Velkém sále. Oficiální program večera doplní také vyhlášení vítězů soutěže Biblioweb.

Děkuji za odpovědi.

pk

TOPlist
TOPlist