K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Praha 10 se stala Ambasadorem kvality ČR

Datum: 2. 1. 2020, zdroj: OF 5/2019, rubrika: Regiony

Cena Ambasador kvality ČR je vyhlašována Českou společností pro jakost v rámci podpory rozvoje a podpory zavádění zásad managementu kvality v různých podobách. Určena je pro organizace, které nadstandardně dbají o zajištění kvality svých produktů a služeb, které se chovají odpovědně a aktivně napomáhají šíření a propagaci kvality. Dosud byla určena organizacím podnikatelského sektoru, ale díky zájmu ze strany veřejné správy byla v letošním roce prvně vyhlášena i pro veřejný sektor. Zájem organizací předčil očekávání.

Absolutní vítěz ve veřejném sektoru: Praha 10
Absolutní vítěz ve veřejném sektoru: Praha 10

Vítězem a historicky prvním Ambasadorem kvality ČR ve veřejném sektoru se stal Úřad městské části Praha 10. Úřad má komplexní přístup při nastavování strategie, má robustně nastavený systém kvality a je zapojen do Benchmarkingové iniciativy. Úřad je také držitel široké škály získaných ocenění za kvalitu.

Druhé místo v soutěži získalo město Hranice. Městský úřad vyniká především prací s občany, která je téměř na individuální úrovni a přístupu. Představitelé úřadu se dlouhodobě podílí na přednáškové činnosti o kvalitě i mimo úřad. V Hranicích se také dlouhodobě podílí na Benchmarkingové iniciativě a jsou držiteli ocenění „Město pro business“.

Třetí místo v ceně Ambasador kvality ČR získal Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost. Hodnotitelé ocenili rozsah a hloubku nastaveného systému kvality, aktivity v oblasti přednáškové a osvětové činnosti pro školy. Dopravní podnik má propracovaný systém náboru a zaškolování zaměstnanců na všech úrovních.

Na stupně vítězů jen těsně nedosáhly Statutární město Frýdek-Místek, město Benešov a úřad městské části Brno-Střed.

Titul Ambasador kvality ČR v podnikatelském sektoru získala společnost Albert Česká republika, s. r. o. Společnost je provozovatelem super a hypermarketů v ČR. Hodnotitelé ocenili zejména široké aktivity společnosti v oblasti osvěty zaměřené na bezpečné a kvalitní stravování.

TOPlist
TOPlist