K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vzniká tripartita bydlení

(Informace MMR 5/2020 III.)

Datum: 3. 12. 2020, zdroj: OF 5/2020, rubrika: Bydlení a stavby

Zástupci MMR, Asociace nájemního bydlení (ANB) a Sdružení nájemníků ČR (SON) se setkali na on-line jednání, aby probrali dopady druhé vlny koronaviru na bydlení v ČR. Zástupci státu, majitelů bytů i nájemníků se shodli na tom, že aktuálně není nutné přijímat žádná plošná opatření typu cenového moratoria nebo aktuální pomoci s platbami nájemného.

Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky

Zástupci všech tří institucí vítají vznik tripartity bydlení a vzájemně si budou pomáhat při řešení všech otázek problematiky bydlení. Ministerstvo aktuálně připravuje Koncepci politiky bydlení a nový zákon o dostupném bydlení. Oba materiály budou hotové v průběhu příštího roku.

„Je zcela zřejmé, že náš nečeká ekonomicky jednoduchá doba. O to víc bude zákon o dostupném bydlení potřeba. Jsem ráda, že se zástupci všech tří stran dokázali na tomto půdorysu potkat. Považuji to za začátek vzniku tripartity bydlení, která se bude scházet pravidelně,“ vysvětluje ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Seriál Informace MMR 5/2020

  1. Investice do rozvoje, 1. 12. 2020
  2. Regenerace brownfieldů, 2. 12. 2020
  3. Vzniká tripartita bydlení, 3. 12. 2020 (právě čtete)
  4. Demolice budov, 8. 12. 2020
  5. Nový stavební zákon, 9. 12. 2020
TOPlist
TOPlist