K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vídeň a další metropole přistoupily k Paktu svobodných měst

Datum: 22. 9. 2021, zdroj: Eurocomm-PR/Zahraniční kancelář města Vídně v Praze, rubrika: Zahraničí

Iniciativa hlavních měst Visegrádské čtyřky, Pakt svobodných měst, získala dalších dvacet signatářů. K Praze, Budapešti, Bratislavě a Varšavě se vedle evropských metropolí včetně Vídně přidalo i Los Angeles a Tchaj-pej.

Pakt svobodných měst znamená demokracii, svobodné volby a ochranu menšin před diskriminací a stojí proti vyprazdňování právního státu a populistickému nacionalismu, uvedla vídeňská radnice důvody, proč se rozhodla k Paktu připojit. „Pro mne je právě v současné politické situaci plné velkých změn a výzev důležité podepsat tento Pakt a tím ještě jednou zdůraznit, že město Vídeň se zasazuje o lidská práva, otevřenost světu a toleranci – a především také o demokracii a svobodu,“ doplnil vídeňský starosta Michael Ludwig, který Pakt podepsal elektronicky.

Společně s Vídní k Paktu přistoupilo dalších dvacet měst, například Amsterdam, Barcelona, Florencie, Frankfurt, Londýn či Paříž, ale také Los Angeles a Tchaj-pej, Část představitelů se sešla na summitu v Budapešti 16. září. Pakt svobodných měst společně iniciovala hlavní města států Visegrádské čtyřky. Praha, Budapešť, Bratislava a Varšava společnou deklaraci uzavřely v prosinci 2019.

Martin Landa

TOPlist
TOPlist