K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace
Chci provozovat ParcelBox

Na obce čeká v soutěži Náš evropský projekt 150 tisíc Kč

Datum: 13. 3. 2019, zdroj: EK, rubrika: Dotace

Praha – Rovných 150 tisíc korun si rozdělí tři města nebo obce, které se zapojí do soutěže Náš evropský projekt. Ta odstartovala ve středu 13. března a její pravidla jsou jednoduchá. Obce mohou pomocí stručného on-line formuláře přihlásit libovolný zajímavý projekt ze svého území, který byl financován z fondů Evropské unie. O vítězích pak v internetovém hlasování rozhodne veřejnost.

„Často narážíme na to, že lidé berou Evropskou unii jako něco vzdáleného a neuchopitelného. Přitom jim kolikrát doslova před nosem stojí nějaký užitečný projekt – ať už čistička odpadních vod, nově vybavená nemocnice nebo třeba opravený kostel – který by tam bez podpory z evropských fondů nebyl. Cílem této soutěže je na to lidi upozornit – a úspěch minulého ročníku ukazuje, že se to daří,“ říká Magdalena Frouzová, tisková mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR, která soutěž pořádá.

Obce mohou od 13. března až do 5. dubna přihlásit svůj obecní projekt pomocí jednoduchého formuláře. Registrace přitom zabere jen několik minut.

Hlasování veřejnosti bude probíhat od 10. dubna do 2. května prostřednictvím „lajků“ na facebookovém profilu Evropské komise ČR.

Tři nejlepší projekty obdrží finanční příspěvek 75, 50 a 25 tisíc korun na uspořádání obecní slavnosti. Vyhlášena bude i zvláštní cena za absolutně nejvyšší počet hlasů. Na zástupce vítězných obcí rovněž čeká několikadenní cesta do Bruselu.

Prvního ročníku soutěže se loni zúčastnilo celkem 21 projektů. Vítězem se staly Košíky ve Zlínském kraji, druhé místo obsadil Bukovec v Moravskoslezském kraji a na třetím místě se ocitly Bojkovice na Zlínsku. Zvláštní cenu za největší počet hlasů pak získal Kolín.

TOPlist
TOPlist