K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Dobrochov představil nové logo a vydal první číslo obecního zpravodaje

Datum: 13. 7. 2020, zdroj: Obec Dobrochov, rubrika: Regiony

Hanácký Dobrochov vydal první číslo obecního zpravodaje, který mapuje aktuální investice a aktivity v obci, a zároveň představil nové logo. To obec připravila hned ve dvou variantách, jedna z nich odkazuje na soutěž Entente Florale Europe, v jejímž finále bude Doborochov jediným zástupcem Česka.

Dobrochovský zpravodaj
Dobrochovský zpravodaj

První číslo Dobrochovského zpravodaje je historicky prvním tištěným zpravodajským počinem hanácké obce, v níž aktuálně žije 350 obyvatel. „Říkal jsem si, že by byla velká škoda nezachytit zajímavé akce i investice, které v obci probíhají. Vše samozřejmě máme na internetu a Facebooku, ale kdo ví, jak budou tahle média fungovat třeba za 50 let. Tištěný zpravodaj ale můžeme v obecních a rodinných archivech zachovat i pro další generace,“ vysvětlil jeden z důvodů jeho vzniku starosta Miloslav Kříž.

Zpravodaj přináší například reportáž ze sázení větrolamu podpořeného Nadací ČEZ, první akrobatické pokusy dětí na novém workoutovém hřišti, studii chystaného obecního parčíku nebo zprávy o výstavbě obecní turistické ubytovny a vzniku solární nabíječky mobilů a elektrokol před místní hospodou. Další obsah tvoří velký rozhovor s předsedou spolku Aspire Vlastimilem Nakládalem, křížovka s tajenkou na míru a fotoreportáž z dětského dne k ukončení školního roku.

Entente Florale Europe

Část obsahu, například titulní strana nebo velkoformátová fotka uprostřed časopisu z nového Biocentra Dobrochov, je věnována aktivitám obce souvisejícím se soutěží Entente Florale Europe. „První číslo zpravodaje mělo původně vyjít u příležitosti příjezdu porotců do obce, jenže vzhledem ke koronaviru se vše o rok posunulo. Zpravodaj ale rozhodně nepřesouváme, neděláme ho pro porotu, ale hlavně pro naše občany,“ dodal Miloslav Kříž.

Jedna ze stran zpravodaje přináší také informace z okolí i z celého Olomouckého kraje. Na příslušnost ke kraji přitom odkazuje i nové obecní logo. „Barvy okvětních lístků kytice, která nahrazuje první písmeno O, jsou totožné s barvami v logu kraje. Dobrochov sice leží až téměř na hranicích s Jihomoravským krajem, ale cítíme se hrdými obyvateli Olomouckého kraje,“ upřesnil starosta Miloslav Kříž.

Entente Florale Europe (EFE)
Do soutěže Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla) se Dobrochov kvalifikoval jako loňský vítěz celostátní ankety Zelená stuha. Porotci EFE hodnotí deset kategorií: plánování a rozvoj, udržitelné životní prostředí, budování a rozvoj prostředí v obci, krajina, veřejná zeleň, výsadba stromů, environmentální vzdělávání, zapojení místních obyvatel, turistika a volný čas, prezentace dosažených úspěchů.