K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace
Chci provozovat ParcelBox

Praha 3 už má podklady, na základě kterých se může pustit do výsadby stromů; a jsou veřejné, pro inspiraci komukoli

Datum: 18. 8. 2020, zdroj: pirati.cz, rubrika: Životní prostředí

MČ Praha 3 na svém webu zveřejnila podkladovou studii pro výsadbu stromů a stromořadí na svém území. Jedná se o rozsáhlý materiál mapující polohu inženýrských sítí a potenciál pro umístění nové výsadby do místních ulic.

„Poprvé v historii má Praha 3 a náš Odbor ochrany životního prostředí v ruce materiál, který nám umožní vrhnout se do výsadby nových uličních stromořadí. Může se to zdát jako banalita, ale vysadit v Praze v blízkosti zástavby byť jen jediný strom je velice komplikovaná a velice drahá záležitost,“ říká radní pro životní prostředí Jan Bartko.

Nový materiál sestává z průvodní zprávy, tabulky vhodnosti jednotlivých ulic pro novou výsadbu, map inženýrských sítí a konečně detailního rozpracování potenciální výsadby v jednotlivých ulicích. Všechny materiály jsou zveřejněny na webu městské části vedle dalších analýz a studií, které jsou hrazeny z veřejných prostředků. „Jsem rád, že se nám podařilo situaci v našich ulicích zmapovat a můžeme začít vysazovat v trochu větším měřítku. V boji s klimatickou změnou musíme sázet i tam, kde to doposud nebylo možné, např. kvůli nejistému umístění podzemních sítí, kterými jsou naše ulice doslova protkané,“ dodává Bartko.

Primátor Prahy Zdeněk Hřib se zavázal k tomu, že v Praze za čtyři roky vysadí milion stromů. Např. v okrajových částech města s řidší a modernější zástavbou je to ale logicky snazší, než je tomu třeba u Prahy 1, 2 či 3. Ty se svou hustou historickou zástavbou mají jak více důvodů k boji s klimatickou změnou, tak více překážek, které musí zdolat; a to obzvláště teď, v letních měsících, s nesnesitelným horkem.

TOPlist
TOPlist