Prestižní titul získalo osm staveb

23. 12. 2020 OF 5/2020 Bydlení a stavby

Celkem osm titulů Stavba roku 2020 bylo uděleno v letošním, již 28. ročníku jedinečné celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku, dále bylo uděleno 17 zvláštních cen, Ceny veřejnosti a titul pro stavbu v zahraničí. Hlavním organizátorem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Stavba roku

Udělení a představení titulů Stavba roku je každoroční významnou událostí ve stavitelství a architektuře.

Tituly Stavba roku 2020 získaly tyto realizace – Dostavba malé haly O2 areny na konferenční centrum v Praze 9 (Univerzum O2), Firemní sídlo LASVIT Nový Bor, Společenské centrum Sedlčany, Rekonstrukce železničního mostu na trati Pňovany – Bezdružice, Přístavba budovy Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Vododárenská věž Veolia Smart Control Tower-Kladno, Přístavba rodinného domu na Kojetíně a Rezidence Park Masarykova v Liberci (na snímku).

Podrobnosti o jednotlivých stavbách přihlášených do soutěže a seznam všech oceněných je možné vidět a seznámit se nejen s autory jednotlivých staveb, ale také projektanty, stavebními firmami, projektanty i investory, kteří stáli u každé stavby od zrodu myšlenky konkrétního záměru, až po její úplnou realizaci viz webové stránky Nadace.

V seznamu letošních uchazečů o titul Stavba roku se objevila řada staveb, které se realizovaly v rámci investičního rozvoje obcí a měst. Svědčí to o rostoucí kvalitě výstavby, zejména školských staveb, produkované v gesci místní i krajské samosprávy.

Základní škola Amos, Psáry (cena MMR)
Základní škola Amos, Psáry (cena MMR)
Rezidence Park Masarykova v Liberci
Rezidence Park Masarykova v Liberci