57. DMO se zaměří na financování obecních projektů

11. 1. 2023 DMO Ostatní

Další ročník Dnů malých obcí (57. DMO) se bude konat v termínech 28. 3. 2023 na Výstavišti Flora Olomouc a 4. 4. 2023 v O2 Universu v Praze, shodně od 9 hodin. Mezi taháky pro starosty a starostky bude patřit především problematika financování obecních projektů z národních či evropských zdrojů.

Den malých obcí

„Uvědomujeme si, že problematika financování obecních projektů, ať už z národních nebo evropských zdrojů, je jedním z nejdůležitějších témat pro všechny členy vedení obce i relevantní zaměstnance obecních a městských úřadů. V programu připravovaného 57. DMO proto samozřejmě nebudou chybět ani vystoupení zástupců Ministerstva pro místní rozvoj,“ říká Vojtěch Dvořáček, programový ředitel konference DMO.

Ministerstvo pro místní rozvoj v současné době mimo jiné připravuje redesign národních dotačních programů. Mezi zásadní změny patří zejména důraz na strategickou a koncepční aplikaci standardních principů regionální politiky, využití inovativních finančních nástrojů a zapojení dalších finančních zdrojů do dotačních programů.

Výsledek v podobě nového střednědobého Rámce podpory národních dotačních titulů Ministerstva pro místní rozvoj by měl být představen koncem prvního čtvrtiny roku 2023. Toto téma bude i jedním z témat 57. DMO, chybět v programu akce ale samozřejmě nebude ani vystoupení zástupce oblasti řízení a administrace evropských programů.