Olomoucký kraj znovu pomůže s rozvojem venkova

13. 1. 2023 Olomoucký kraj Dotace

Hejtmanství přispěje na obnovu venkova. Ze svého rozpočtu rozdělí žadatelům třicet sedm miliónů korun. Kraj tím podpoří zlepšení kvality života venkovských oblastí, zvýšení atraktivity a dostupnosti vesnic.

Olomoucký kraj

„Rozvoj venkova je pro Olomoucký kraj zásadní. Je velmi důležité poskytovat finance menším obcím, které si velké projekty, jako například budování nových cest, nedokážou zaplatit z vlastních prostředků,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek Olomouckého kraje pro regionální rozvoj.

Finanční podporu rozdělí hejtmanství do tří podkategorií – budování a obnova infrastruktury obce, zpracování územně plánovací dokumentace a příprava projektové dokumentace. Největší částku hejtmanství investuje do první kategorie, kam ze svého rozpočtu poskytne většinu připravených peněz – třiatřicet miliónů korun.

„Program obnovy venkova vyhlašuje Olomoucký kraj už od roku 2004 a každoročně o dotace žádá spoustu obcí. Jsem rád, že se venkov v našem kraji neustále rozvíjí,“ dodal náměstek Šafařík.

Příjem žádostí o dotace začne 23. ledna. Bližší informace najdou zájemci na webu olkraj.cz v sekci Krajské dotační programy 2023.