Krajští radní navštívili Luhačovice, se starosty řešili energie, dopravu i cykloturistiku

20. 1. 2023 Zlínský kraj Regiony

Další Hejtmanský den se 18. ledna uskutečnil v Luhačovicích. Představitelé Zlínského kraje v čele s hejtmanem Radimem Holišem diskutovali se zástupci samospráv z Luhačovicka v tamním Kulturním a kongresovém centru Elektra. Po předchozích jednáních v Rožnově pod Radhoštěm a Dolním Němčí šlo v pořadí o třetí setkání krajských radních se starosty obcí spadajících pod jednotlivá území třinácti obcí s rozšířenou působností (ORP).

Zlínský kraj

„Tato platforma nám umožňuje blíže se seznámit s problémy jednotlivých obcí a starostům pak dává možnost otevřít s vedením kraje debatu na konkrétní téma, které je pro ně zásadní. Hejtmanství má být partnerem pro obce a města v území a proto tato setkání organizujeme. Další výjezdní zasedání je naplánováno do Bystřice pod Hostýnem a Uherského Hradiště,“ upřesnil hejtman Radim Holiš.

Dopolední jednání odstartovala debata o odpadovém hospodářství. Hovořilo se také o energetice, územním plánování, dotacích, podpoře cykloturistiky či rozvoji veřejné dopravy a sociální oblasti.

„Velmi si vážíme toho, že Zlínský kraj tato setkání organizuje. Věřím, že jsou přínosem nejen pro nás, ale i pro ostatní obce s rozšířenou působností. O tom svědčí zájem i stoprocentní účast starostů. Spolupráce se Zlínským krajem funguje skvěle, pomohl nám například s financováním rekonstrukce sokolovny, kde bude mít zázemí základní umělecká škola, také je nám partnerem při plánované výstavbě obchvatu Luhačovic. A právě již zmíněná doprava, která se na setkání řešila, je pro Luhačovice aktuální,“ dodal starosta Luhačovic Marian Ležák.

V odpolední části se pak krajští radní setkali v Hotelu Alexandria s podnikateli z Luhačovicka. „Rezonovalo téma, které doléhá na všechny, a to chybějící personál. Bavili jsme se také o napojení kraje na dálnici a dostupnost letiště. Diskusi se nevyhnuly ani drahé energie, které podnikatele dostávají na pokraj rentability. Jsem rád za všechny podněty. Budeme je řešit a témata, která spadají do kompetence vlády, budeme přenášet na centrální úroveň,“ uzavřel hejtman.