25. ročník soutěže Zlatý erb je zahájen, v Karlovarském kraji jsou vyhlášeny dvě kategorie

15. 2. 2023 Karlovarský kraj Veřejná správa online

Odstartoval 25. ročník Zlatého erbu, soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. V rámci jubilejního ročníku přichází novinky v pravidlech a vrací se hlasování veřejnosti. V krajském kole budou soutěžit obce s rozšířenou působností a obce, které nemají rozšířenou působnost.

Karlovarský kraj

„Soutěž Zlatý erb vnímám jako velmi potřebnou zejména směrem k jednotlivým městům a obcím, které dostávají prostřednictvím hodnocení zpětnou vazbu, například jak moc jsou přehledné a uživatelsky přívětivé jejich webové stránky, zda maximálně využívají potenciálu elektronických služeb a další. Toto považuji za velmi důležité v době, kdy lze řešit nejrůznější záležitosti prostřednictvím internetu. Obce a města takto získávají důležitá doporučení, co je třeba změnit či vylepšit,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Při hodnocení bude v letošním roce nově kladen větší důraz na povinné zveřejňování informací, bezpečnost webu a využití open dat. V krajském kole pro Karlovarský kraj jsou vyhlášeny dvě kategorie – nejlepší webové stránky obce s rozšířenou působností (ORP) a nejlepší webové stránky obce, která není ORP. Po delší odmlce se vrací i cena veřejnosti. Do tohoto hlasování je možné se zapojit prostřednictvím webového formuláře po přihlášení přes Identitu občana.

Do celostátního kola, které vyvrcholí vyhlášením výsledků na konferenci ISSS 2023 v Hradci Králové, postupují vítězové krajského kola. Podrobná pravidla soutěže, přihláška, odkaz pro hlasování veřejnosti a další náležitosti jsou uvedeny na webu soutěže.