V soutěži Zlatý erb 2023 se spouští hlasování veřejnosti

15. 2. 2023 Kraj Vysočina Regiony

Už nyní můžete hlasovat v krajském kole a podpořit svého favorita v soutěži Zlatý erb 2023. Konec hlasování pro krajská kola je stanoven na 15. března 2023 ve 12.00. Od 20. března do 3. května 2023 do 12.00 bude možné hlasovat v celostátním kole. Pořadí obcí v hlasování veřejnosti v krajských kolech i v kole celostátním bude stanoveno po přepočtu na počet obyvatel, tzn. v hlasování veřejnosti v Zlatém erbu 2023 zvítězí v každém kraji i v celostátním kole obec, která obdrží největší počet hlasů na jednoho obyvatele.

Kraj Vysočina

Hlasovat pro nejlepší webové stránky měst a obcí je možné prostřednictvím aplikace na adrese extranet.kr-vysocina.cz/zlatyerb.

Aplikaci je možné využít jak pro hlasování veřejnosti pro obce s rozšířenou působností, tak i pro další hodnocená města a obce. Každý hlasující má právo hlasovat pouze jednou (jeden hlas pro ORP, jeden hlas pro ostatní samosprávy), své hlasování ovšem může do uzavření soutěže libovolně měnit.

Unikátnost hlasování prostřednictvím aplikace je zajištěna přihlašováním národního bodu pro identifikaci a autentizaci (NIA). Aplikace slouží výhradně k zajištění skutečnosti, že každý občan ČR bude hlasovat jen jednou. Aplikace žádné osobní údaje neukládá.

Slavnostní vyhlášení krajského kola soutěže v Kraji Vysočina se bude konat na Krajském úřadě Kraje Vysočina v úterý 18. 4. 2023 v 15.00 hod. v prostorách kongresového sálu Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. Výsledky celostátního kola soutěže budou vyhlášeny na konferenci ISSS 2023, která proběhne 15. a 16. května v královehradeckém kongresovém centru Aldis.