URBATECH nabídne komunální techniku, elektromobily i konference nejen o energetické soběstačnosti obcí

6. 3. 2023 Urbatech Energetika

Českobudějovické Výstaviště bude od 30. března do 1. dubna 2023 hostit veletrh URBATECH. Návštěvníci třídenní výstavy, určené jak pro samosprávu, tak pro širokou veřejnost, se mohou blíže seznámit mimo jiné s komunální technikou, nebo si například otestovat elektromobily. Dvoudenní odborná konference pro samosprávu pak bude zaměřená mimo jiné na hospodaření s vodou nebo energetickou soběstačnost.

Urbatech

Veletrh: Malotraktory, sekačky i testování elektromobilů nebo dobíjecí stanice

„Cílem URBATECHU je vytvořit platformu pro výměnu zkušeností, praktických rad a řešení v oblasti zajištění správy měst a obcí, městských společností, zemědělských a lesních celků,“ vysvětluje obchodní ředitel českobudějovického Výstaviště Jan Kuběna s tím, že města a obce mohou díky novým poznatkům, které na veletrhu získají, ušetřit i nemalé peníze.

Třídenní výstava se bude konat jak v areálu T1, tak i ve venkovních plochách Výstaviště. Určená je nejen pro vedení samosprávy, starosty měst a obcí, ale také pro širokou veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky komunální techniky, jako jsou malotraktory, sekačky, zametací, čistící i další stroje.

„Přímo v areálu je možné si otestovat elektromobily, bude zde i nabídka dobíjecích stanic pro elektromobilitu,“ dodává tisková mluvčí Výstaviště Michaela Čeňková.

Chybět nebude ani mobiliář měst a obcí nebo nabídka energetických řešení, jako jsou tepelná čerpadla nebo fotovoltaika.

Konference: Hospodaření s vodou i energetická soběstačnost obcí

Dvoudenní konference, která se bude konat ve dnech 30. a 31. března, je určena pro zástupce samosprávy, vedení měst a obcí. První den bude věnovaný klimatickým změnám a hospodaření s vodou. Mezi přednášejícími bude například geolog a spisovatel Václav Cílek, který bude mluvit o klimatické budoucnosti a zadržování vody v krajině. O dotacích na hospodaření s vodou promluví ředitel Sekce realizace projektů ochrany životního prostředí Martin Kubica. Investice do udržitelnosti z pohledu banky rozebere Zuzana Filipová z Moneta Money Bank. O praktické zkušenosti s hospodařením s vodou v obcích se podělí Milan Rada ze společnosti Envi-Pur s. r. o.

Na závěr dne se pak v Národním pavilonu Z bude konat společenský večer, setkání návštěvníků s vystavovateli.

Druhý den konference se zaměří na energetickou soběstačnost obcí a trendy v alternativních zdrojích energií. O řešení energetických potřeb obce promluví exministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský. O „plně soběstačné obci Kněžice“ pak bude mluvit její starosta Milan Kazda. Dotace pro energetickou soběstačnost obcí představí Jakub Hrbek, ředitel Sekce realizace projektů energetiky, ochrany ovzduší a klimatu, Státní fond životního prostředí ČR.

Jednodenní vstup na konferenci je možné si tuto chvíli koupit za 1190 korun. Od 24. března pak bude vstupenka o 200 korun dražší. Dvoudenní vstupenka vyjde na 1990 korun, od 24. 3. pak na 2290 korun. Součásti vstupenek na konferenci je i vstup na veletrh, oběd, coffee break a parkování. Vstup na společenský večer, který se koná 30. března, je 550 korun. O stokorunu dražší je pak opět od 24. března. Cena parkovacího lístku pro ty, kteří nemají vstupenku na konferenci, je 150 korun za den.

Kompletní informace, program i vstupenky jsou k dispozici na www.vcb.cz.

Urbatech