Zlínský kraj hodlá půl milionem korun podpořit obnovu turistického značení

27. 3. 2023 Zlínský kraj Regiony

Obnovu celkem 910 km turistických tras a kontrolu a doznačení 1400 km cyklotras plánuje letos ve Zlínském kraji Klub českých turistů. Zlínský kraj tuto činnost dlouhodobě podporuje, letos pro ni má připraveno půl milionu korun. Turistické značení v České republice je považováno za nejkvalitnější v Evropě.

Zlínský kraj

Poskytnutí dotace 500 tisíc korun na obnovu turistického značení ve Zlínském kraji projednala krajská rada a doporučila krajským zastupitelům její schválení. Dotaci má obdržet pobočný spolek Klubu českých turistů pro oblast Zlínského kraje, který obnovu značení zajišťuje.

„Turistické značení v České republice je svojí kvalitou, hustotou a propracovaností považováno za vůbec nejlepší v Evropě. Jeho údržba a obnova si proto zaslouží naši finanční pomoc,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za životní prostředí.

Zlínský kraj, stejně jako ostatní kraje v České republice, dlouhodobě spolupracuje s Klubem českých turistů na údržbě a obnově turistického značení a poskytuje mu na tuto činnost finanční podporu. Letos bude díky výše uvedené částce ve Zlínském kraji zajištěna obnova celkem 910 km turistických tras a kontrola a doznačení 1400 km cyklotras. Spočívat bude například ve výměně chybějících nebo poškozených turistických směrovek a tabulek nebo v údržbě a případné výměně směrovníků a veřejných turistických map.

Ve Zlínském kraji je celkem 2500 kilometrů značených turistických tras, stovky kilometrů tvoří i cyklotrasy, lyžařské trasy či poutní stezky.

Jan Vandík