Liberecký kraj poskytne dotaci obcím na pořízení dopravního automobilu či rekonstrukci požární zbrojnice

8. 6. 2023 Liberecký kraj Dotace

Dotace na dopravní automobil pro Jablonné v Podještědí, Cvikov, Harrachov a Žandov a peníze na výstavbu či rekonstrukci hasičské zbrojnice ve Višňové, Olešnici a Košťálově. To vše schválili krajští radní na svém včerejším jednání. Celková výše dotace Libereckého kraje činí 10 200 000 korun.

Liberecký kraj

„Velice oceňuji práci hasičů, kteří se dennodenně vystavují rizikům a čelí nebezpečným situacím, jako jsou požáry, dopravní nehody, živelní katastrofy a další mimořádné události. Považuji za správné je podporovat pravidelnými dotacemi. Zajistit jim kvalitní podmínky a moderní techniku je nezbytné pro jejich činnost,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Rada Libereckého kraje konkrétně na svém včerejším jednání odsouhlasila poskytnutí dotace obcím pro jednotky požární ochrany k programu Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky na pořízení dopravního automobilu a výstavbu či rekonstrukci hasičské zbrojnice. Kraj se podílí ze svého rozpočtu 2/3 z částky celkové dotace (2/3 kraj, 1/3 MV), zbytek si zpravidla doplácí obec.

Žádost si podalo 7 obcí. Čtyři žádosti byly na nákup dopravního automobilu (kraj poskytne 300 tisíc korun Jablonnému v Podještědí, Cvikovu, Harrachovu a Žandovu) a 3 žádosti na výstavbu/rekonstrukci hasičské zbrojnice (tří milionů korun od kraje se dočkají ve Višňové, Olešnici a Košťálově). Celková krajská dotace tedy činí 10,2 milionu korun.