Praha získala prostředky na úsporná opatření, zateplí bytové domy a vybuduje zelené střechy

25. 7. 2023 Praha Regiony

Hlavní město Praha v pondělí schválilo příjem finančních prostředků z ministerstva životního prostředí na investice do úsporných opatření.

Praha

Rada hlavního města Prahy v pondělí schválila přijetí finančních prostředků v celkové výši 31 090 849 korun. Tyto prostředky pochází z programu Nová zelená úsporám, jehož cílem je podpořit ekologické a udržitelné projekty v hlavním městě České republiky, a Operačního programu život Operačního programu životní prostředí 2014–2020.

Konkrétně se jedná o projekty na zateplení panelových domů Roháčova 30 a Blahoslavova 2-10 v městské části Praha 3, které zlepší nejen energetickou a finanční náročnost budov samotných, ale také vylepší domy novou omítkou. Dalším investičním záměrem jsou nové zelené střechy na objektech Základní školy Bratří Venclíků na sídlišti Černý Most, které zvýší komfort využití budov, sníží náklady na provoz a navodí příjemnou atmosféru.

„Snažíme se využít peněz od ministerstva životního prostředí v maximálním rozsahu na aktivity, které bychom dělali, i kdyby nám tyto peníze stát umožnil využít dle našeho uvážení,“ uvedl Zdeněk Kovářík, člen Rady hl. m. Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.