Sociální služby napříč krajem se dočkají nového vybavení i nutných oprav

2. 8. 2023 Zlínský kraj Regiony

Během druhého pololetí letošního roku čekají sociální služby napříč krajem opravy a modernizace. Vedení Zlínského kraje aktuálně schválilo sedm investičních akcí, které přispějí ke zvýšení kvality sociálních služeb v regionu. Celkové náklady přesáhnou částku 8 milionů korun.

Zlínský kraj

„Cílem investic, které kraj směřuje do oblasti sociálních služeb, je zajistit lepší podmínky pro klienty a ještě vyšší kvalitu služeb. Aktuálně jsme podpořili zejména pořízení nového vybavení, jako jsou speciální polohovatelná lůžka. Ta jednak zajistí vyšší komfort klientům, jednak pomohou ulehčit namáhavou práci lidem, kteří o ně pečují. Jedná se sice o menší, ale přesto velmi potřebné a důležité investice,“ říká statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která je odpovědná za oblast sociálních služeb.

Nová lůžka, oprava výtahu i nátěr střechy

Výčet aktuálně podpořených investičních akcí zahrnuje například pořízení nových speciálních lůžek pro Sociální služby Uherské Hradiště za 1,2 milionu  korun a pro Sociální služby Vsetín za 1,4 milionu korun. Mezi schválenými záměry je i oprava poruchového evakuačního výtahu v Domově seniorů v Uherském Hradišti za více než milion korun, sanace vlhkosti zdiva hlavní budovy Centra ÁČKO ve Valašském Meziříčí s náklady dosahujícími 1,5 milionu korun nebo nátěr střechy zlínského Domova pro seniory Burešov za téměř 900 tisíc korun.