Veřejný prostor určuje DNA města

30. 8. 2023 mmcité Životní prostředí

Pulzující rytmus velkoměst se střídá s pomalejšími předměstími či vesnicemi. V každém z nich se nachází veřejný prostor, ve kterém se setkávají lidé, historie i budoucnost. Právě pro tato místa přichází značka mmcité s městským mobiliářem, inkluzivními produkty pro veřejný život na celém světě.

mmcité

Zastávky, přístřešky, lavičky či stojany na kola. To jsou produkty, se kterými se ve veřejném prostoru setkáváme denně. Málokdy si uvědomíme, že mají jasně stanovené tvary, zapadající do městského prostředí ve všech částech světa. Jejich univerzální jazyk naleznete v 60 zemích a také v každém koutě České republiky, ze které značka pochází.

Autobusové přístřešky Aureo se zelenou střechou
přispívají ke snižování prašnosti v okolí a zlepšují mikroklima
v silně zastavěných oblastech s nedostatkem zeleně
Autobusové přístřešky Aureo se zelenou střechou přispívají ke snižování prašnosti v okolí a zlepšují mikroklima v silně zastavěných oblastech s nedostatkem zeleně

Kromě nadčasových tvarů se zaměřuje také na aktuální potřeby společnosti. Autobusové přístřešky se zelenou střechou přispívají ke snižování prašnosti v okolí a zlepšují mikroklima v silně zastavěných oblastech s nedostatkem zeleně. Zastávky i lavičky mohou být zároveň použity s unikátní technologií fotovoltaických článků ve skleněných tabulích. Díky tomu nabízí rychlé dobíjení zařízení na cestách, což splňuje například kolekce eBlocq, která má i uzamykatelný úložný prostor.

Některé obce a města přicházejí se specifickým zadáním, to může být transformováno do nového produktu. Tak vznikl nový stojan na koloběžky Trot z plastového recyklátu. Reaguje na potřebu uspořádání míst s poházenými dopravními prostředky. Dalším příkladem je lavička dlouhá téměř jako celé Brno, která je usazena v prostředí Moravského náměstí. Tento atypický projekt vznikl ve spolupráci s architektonickým studiem Consequence Forma.

Parková lavička Woody je dodávána v modulech, které lze řadit do nejrůznějších lineárních nebo uzavřených sestav
Parková lavička Woody je dodávána v modulech, které lze řadit do nejrůznějších lineárních nebo uzavřených sestav

Kromě českého prostředí naleznete produkty mmcité například v Jižní a Severní Americe či na Mont Blancu ve výšce 3642 m. n. m., což je nejvýše umístěné místo s dřevěnými lavičkami Woody. Díky architektuře, veřejnému prostoru a kvalitním materiálům získává každé místo ve veřejném prostoru nezaměnitelné DNA.

Koncept smart cities ve své skutečně chytré podobě a ve skvělém designu produktu eBlocq
Koncept smart cities ve své skutečně chytré podobě a ve skvělém designu produktu eBlocq