Vedení Zlínského kraje se v Luhačovicích setkalo s téměř dvěma stovkami starostů

13. 11. 2023 Zlínský kraj Regiony

Pravidelné setkání starostů měst a obcí s představiteli Zlínského kraje se ve čtvrtek 9. listopadu uskutečnilo v Luhačovicích. Krajští radní na něm téměř dvě stovky starostů seznámili s novinkami z dopravy, zdravotnictví, sociální oblasti, kultury, digitalizace, s aktuálně vyhlášenými dotační programy určenými pro obce i nejvýznamnějšími investičními akcemi připravovanými krajem. U všech témat měli starostové možnost zeptat se na to, co je zajímá, nebo se podělit o své postřehy a názory.

Zlínský kraj

„Velkým a vážným tématem, které jsme na setkání otevřeli a které se prolíná všemi obory, je neúprosná demografická křivka, stárnutí populace. Dotkne se nejen zdravotnictví nebo sociální oblasti, ale i dalších oborů včetně podnikatelského sektoru, proto se náš kraj na ni musí dobře připravit. Chceme se středními a vysokými školami spolupracovat na tom, abychom u nás do budoucna měli dostatek specializovaných odborníků a případný nedostatek kvalifikované pracovní síly řešili robotizací, modernizací výroby či novými technologiemi. Starostové zavnímali, že i oni nám v tom musejí pomoci, a věřím, že dialog mezi námi bude pokračovat a pak i následné konkrétní kroky. Jsem rád, že se toto téma ve Zlínském kraji řeší, protože na celonárodní úrovni je zatím ticho,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Setkání v Luhačovicích
Setkání v Luhačovicích

Dále byla například řeč také o připravované nové krajské rozvojové agentuře, obnoveném památníku na Ploštině, chystaném vodním díle Vlachovice nebo aktuální epidemiologické situaci ve Zlínském kraji.

„Jako starosta malé obce velmi vítám, že Zlínský kraj tato setkání pořádá a my tak máme s ostatními starosty možnost se potkat, vyměnit si své zkušenosti a dozvědět se důležité informace o tom, co nás v nejbližší době čeká,“ řekl Jan Piska, starosta Soběsuk na Kroměřížsku.

Jan Vandík