Zlatý erb dá šanci všem. A nabízí aktuální téma

27. 11. 2023 Olomoucký kraj Veřejná správa online

Obce z Olomouckého kraje mají stále šanci přihlásit se do soutěže Zlatý erb, která hodnotí nejlepší webové stránky. Od loňského roku nabízí některé novinky – například to, že obce s rozšířenou působností hodnotí pořadatelé automaticky, takže se nemusí registrovat. Všechna ostatní města a vesnice se mohou hlásit do 12. prosince.

Olomoucký kraj

„Olomoucký kraj je partnerem Zlatého erbu dlouhodobě. Jde totiž o jednu z metod, jak popularizovat elektronizaci veřejné správy. A to je přesně to, o co nám jde – aby byly informace z obcí všem lidem snadno dostupné a lehce dohledatelné,“ uvedl Petr Lysek, radní Olomouckého kraje pro SMART projekty.

Pokud má něco dlouhou tradici, pak je to právě Zlatý erb. Letos se totiž uskuteční jeho šestadvacátý ročník. Tématem bude kyberbezpečnost. Vloni zvítězily Zlaté Hory a Zábřeh. Pořadatelem soutěže je spolek Zlatý zavináč.

„Do soutěže se mohou města a vesnice hlásit prostřednictvím webu zlatyerb.cz. Na stejném místě najdou i propozice soutěže. Vítěze krajského kola v jednotlivých kategoriích vyhlásíme příští rok na jaře,“ dodal Lysek.