Tašky na třídění odpadů putují i letos do domácností v Moravskoslezském kraji

15. 12. 2023 Moravskoslezský kraj Regiony

Moravskoslezský kraj i letos pokračuje ve snaze snížit množství zbytkového komunálního odpadu. Ve spolupráci se společností EKO-KOM putují v těchto dnech zdarma do domácností v Kravařích, Orlové, Dívčím Hradě, Frenštátu pod Radhoštěm a Rudné pod Pradědem celkem tři tisíce sad barevných tašek na třídění odpadů.

Moravskoslezský kraj

Díky projektu obdržely domácnosti v desítkách obcí Moravskoslezského kraje už více než 30 tisíc trojdílných sad na třídění papíru, plastu, skla a dalších bezmála 10 tisíc samostatných tašek na třídění kovových obalů.

Tašky jsou vyrobeny z odolného omyvatelného materiálu. Jejich barvy odpovídají barvám kontejnerů – žluté tašky jsou určeny na plasty, modré na papír, zelené na sklo a šedé na kovy. Pokud si lidé nejsou jistí, jak správně odpady třídit, stačí se podívat na jednotlivé tašky. Podobně jako na barevných kontejnerech jsou i na nich zobrazeny jednotlivé druhy plastů, papíru, skla a kovů, které je do nich patří.

Pořízení třídících sad je možné díky spolupráci kraje s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a. s., v rámci projektu Intenzifikace odděleného sběru a využívání vytříděných složek komunálního odpadu včetně obalové složky v Moravskoslezském kraji.