Veřejnost rozhodla: Vysočina je nejpopulárnější turistickou destinací

11. 3. 2024 Kraj Vysočina Regiony

Kraj Vysočina letos ovládl tradiční anketu s názvem Kraj mého srdce, kterou pravidelně vyhlašuje turistický portál Kam po česku. Anketa po dvanáct let mapuje míru popularity domácích turistických destinací. Už vloni bylo umístění Vysočiny skvělé a letos se díky hlasům veřejnosti stala absolutním vítězem ankety.

Kraj Vysočina

„Poděkování patří nejen všem, kteří se na Vysočině starají o turisty, ať už poskytovatelé služeb, provozovatelé památek nebo originálních atraktivit, ale i lokální destinační společnosti a samotná města a obce, které často rozvoji turismu věnují velkou pozornost. Díky si zaslouží i samotní obyvatelé kraje, právě ti tvoří to pravé srdce Vysočiny, za kterým se návštěvníci tak rádi vracejí,“ vyzdvihl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Roman Fabeš.

Z osmi sledovaných kategorií v anketě Kraj mého srdce je Vysočina čtyřikrát zlatá (v kategoriích KAM za zážitkem, KAM na koně, KAM na výlet s dětmi a KAM na zimní dovolenou) a dvakrát bronzová (v kategoriích KAM na letní dovolenou/pěší a cyklo a KAM za folklorem/tradicemi). V historii soutěže jde o jeden z nejlepších výsledků vůbec.

Výsledky XII. Ročníku ankety Kraj mého srdce budou slavnostně vyhlášeny v rámci 32. veletrhu Holiday World & Region World 15. března 2024. Za Kraj Vysočina bude přítomen náměstek hejtmana pro oblast kultury a cestovního ruchu Roman Fabeš.

Poděkování za skvělé umístění v anketě patří týmu Vysočina Tourism.