Cestou zdravého rozvoje se chce dát také Ústecký kraj

14. 3. 2024 Ústecký kraj Regiony

Inovační centrum Ústeckého kraje hostilo Krajskou konferenci pro města a obce s názvem Ústecký kraj – cestou zdravého rozvoje. Akce posloužila přítomným zástupcům měst a obcí jako vodítko k tomu, aby se i z našeho regionu stal z pohledu obyvatel „zdravý kraj“.

Ústecký kraj

Na akci byl za kraj přítomný hejtman Jan Schiller, radní pro zdravotnictví Radim Laibl, předseda výboru pro zdravotnictví Milan Rychtařík a vedoucí odboru zdravotnictví Petr Severa. Ten seznámil hosty s novými i stávajícími dotačními programy právě z oblasti zdravotnictví.

Druhý blok přednášek nazvaný Inspiraton se zaměřil na aktivní a bezpečný pohyb dětí ve městech. Ve své přednášce Pohybová aktivita našich dětí se zaměřil proděkan fakulty zdravotnických studií UJEP Karel Hrach především na zdraví lidí v kraji.

„Rádi jsme podpořili tento koncept. Chceme se věnovat tomu, aby měli lidé ve městech a obcích našeho regionu zdravé prostředí. Kdo jiný by měl přispět ke zdravému životnímu stylu víc, než my jakožto kraj. Rádi bychom k tomu vytvořili ty správné podmínky,“ uvedl na úvod konference hejtman Jan Schiller.