Archiv článků (rubrika Regiony)

Bylo nalezeno 1634 záznamů.

2. Žatec je historickým městem roku 2023

Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ) za rok 2023 získalo město Žatec a získalo titul Historické město roku. Každoročně je tento titul vyhlašován 18. dubna, což je Mezinárodní den památek a sídel.
19. 4. 2024 Obec a finance Regiony

3. Kraj Vysočina opět podpoří dědictví UNESCO, všem třem městům pošle dotaci

Významné výročí si letos připomenou ve Žďáru nad Sázavou. Za poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře přijíždějí návštěvníci z celého světa už třicet let. Právě tak dlouho je unikátní památka architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichla na prestižním Seznamu Světového dědictví UNESCO. Město tak čeká rok plný oslav, které spojilo s projektem 30 let na seznamu hvězd, finančně jej podpoří také Kraj Vysočina.
18. 4. 2024 Kraj Vysočina Regiony

4. Město pro byznys – Plzeň

Plzeň poskytuje nejlepší podnikatelské prostředí i přístup veřejné správy a stává se zaslouženým vítězem letošního krajského vyhodnocení srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Podnikání se daří také v Rokycanech a v Tachově. Srovnávací výzkum Město pro byznys již sedmnáctým rokem hodnotí v rámci celé České republiky 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha.
18. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

5. Pardubický kraj chce připravit rozvojové plány a systémovou podporu také pro Králicko a Svitavsko

Pardubický kraj pokračuje ve zpracovávání strategií pro další hospodářsky a sociálně ohrožená území v kraji. Na základě statistik se jedná o území Moravskotřebovska, Českostřebovska, Králicka, Svitavska. V rámci prvních dvou území již aktivně fungují jednotlivé pracovní skupiny a řídící výbory, a tak se nyní odborníci z kraje začali zaměřovat na další dvě území.
16. 4. 2024 Pardubický kraj Regiony

6. Byznys na Olomoucku? Nejlépe přímo v krajském městě

Olomouc je nejlepším městem z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Olomouckém kraji. Podnikání se velmi dobře daří také v Prostějově a Mohelnici. Ukázaly to letošní výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Analytici agentury Datank v něm hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice. Regionální výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí ČR.
16. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

7. Podnikání v Ostravě vzkvétá

Letošní výsledky výzkumu Město pro byznys potvrdily výjimečné podnikatelské postavení Ostravy v rámci Moravskoslezského kraje. Na druhé místo se vyhoupl Havířov, bronz patří Karviné. Výzkum již sedmnáctým rokem hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v ČR podle kritérií hodnotících přístup veřejné správy a podnikatelské prostředí. Krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR.
15. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

8. Na Jilemnicku vzniklo první společenství obcí v republice

Liberecký kraj se stal prvním krajem, kde vzniklo společenství obcí jako nová forma meziobecní spolupráce. Konkrétně se jedná o oblast Jilemnicka, kde se na základě smlouvy podepsané starosty sdruží celkem 21 obcí, které se nacházejí ve správním obvodu obce s rozšířenou působností.
12. 4. 2024 Liberecký kraj Regiony

9. Na Zlínsku se podnikání daří nejlépe ve Valašském Meziříčí

Ve Zlínském kraji se Valašské Meziříčí umístilo na prvním místě při porovnání přístupu veřejné správy k tvorbě podnikatelského prostředí. Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí v rámci celé České republiky každoročně 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha. Další stupně vítězů v rámci Zlínského kraje obsadily Rožnov pod Radhoštěm a Vsetín. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank a krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR.
12. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

10. Na Hradecku za podnikáním do krajského města

Krajské město je nejlepším z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Královéhradeckém kraji. Podnikání se daří také v Broumově a v Trutnově. Ukázaly to výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys, které jsou vyhlašovány v rámci krajských setkání Svazu měst a obcí. Hodnotí se všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
11. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

11. Historické město roku

Historickým městem roku se stává pravidelně od roku 1995 město, které získá Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ). Program regenerace byl ustaven vládním usnesením v roce 1992 jako nástroj záchrany a rozvoje i pevně daných organizačních a ekonomických podmínek obnovy kulturních hodnot a ozdravení životního prostředí, ale také vytvoření center rozvoje historických jader měst a obcí.
10. 4. 2024 Obec a finance Regiony

12. Díky hospodářskému přebytku z loňského roku může Liberecký kraj rozdělit resortům další desítky milionů korun

Celkem 309 milionů korun z loňského roku může kraj přerozdělit mezi jednotlivé resorty. Jedná se o zapojení dosaženého kladného salda do rozpočtu letošního roku. O rozdělení tzv. hospodářského výsledku rozhodli na svém dnešním mimořádném jednání krajští radní. Bude ho schvalovat také krajské zastupitelstvo.
9. 4. 2024 Liberecký kraj Regiony

13. Počet obyvatel Středočeského kraje i nadále poroste, ukázal průzkum

Krajský úřad Středočeského kraje hostil kulatý stůl k tématu regionálního rozvoje, na kterém byly prezentovány výsledky unikátního průzkumu, který se věnuje demografickému vývoji obyvatelstva na území kraje do roku 2050 a současně kapacitám mateřských škol s přihlédnutím k aktuálnímu předpokládanému vývoji obyvatelstva.
9. 4. 2024 Středočeský kraj Regiony

14. Budeme mít na obcích ředitele úřadu?

V týdnu po Velikonocích se představitelé SMO ČR sešli se starosty Pardubického kraje v Domě techniky v Pardubicích a následně i se starosty z kraje Královehradeckého v zastupitelském sále Krajského úřadu v Hradci Králové.
8. 4. 2024 SMO ČR Regiony

15. Město pro byznys – Pardubice

Statutární město Pardubice ovládlo letošní Město pro byznys v kraji. Dobře se podniká také v České Třebové a v Přelouči. Srovnávací výzkum Město pro byznys již sedmnáctým rokem hodnotí 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části hlavního města Prahy.
5. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

16. Pravidla pro investory v Hradci Králové

Hradec Králové připravuje novou spolupráci s developery a investory pro udržitelný rozvoj města. S novými pravidly a zásadami, které reflektují potřeby lokality a podporují veřejný prostor, město usiluje o férové a předvídatelné prostředí pro investice. Partnerství, transparentnost a dialog jsou klíčové pro soulad mezi rozvojem a udržitelností slibující prospěch především pro obyvatele města.
4. 4. 2024 Obec a finance Regiony

17. Hledáme Vesnici roku 2024

Za účelem motivace, inspirace a sdílení úspěšné praxe se 20. března 2024 konal seminář pro zástupce obcí, kteří mají zájem zúčastnit se soutěže Vesnice roku a ucházet se o jedno z ocenění – Oranžová, Zelená, Modrá, Fialová, Bílá nebo Zlatá stuha. Seminář se uskutečnil v obci Nová Ves u Nového Města na Moravě, která loni získala titul Vesnice Kraje Vysočina roku 2023. Cílem setkání bylo předat účastníkům nejen základní informace o soutěži, ale také sdílet zkušenosti vítězných obcí a především inspirovat nováčky, čím mohou členy hodnotitelské komise zaujmout.
28. 3. 2024 Kraj Vysočina Regiony

18. Jihočeským městem pro byznys 2023 je Český Krumlov

Vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Jihočeském kraji stalo město Český Krumlov. Podnikatelské prostředí se rozvíjí také ve Vodňanech a Českých Budějovicích. Srovnávací výzkum již sedmnáctým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
26. 3. 2024 Město pro byznys Regiony

19. Pravidla pro investory v Mikulově

V Mikulově jako turisticky vyhledávaném místě vyrůstá v posledních letech řada nových hotelů, penzionů a apartmánů. Naopak domy určené k dlouhodobému bydlení se staví výrazně méně a město se potýká s úbytkem stálých obyvatel, a tedy i poklesem příjmů na údržbu a další rozvoj. Mikulov se proto rozhodl změnit podmínky pro novou výstavbu a nastavit jasná pravidla, která zavážou investory k budování občanské vybavenosti nebo finančnímu příspěvku na doprovodnou infrastrukturu.
22. 3. 2024 Obec a finance Regiony

20. Je spuštěn příjem přihlášek do soutěže Vesnice roku

Vesnice roku je tradiční soutěž obcí, kterou vyhlašují Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR. Mezi další vyhlašovatele se řadí Kancelář prezidenta republiky, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo životního prostředí ČR, Asociace krajů ČR, Sdružení místních samospráv ČR, Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a Národní síť Místních akčních skupin ČR.
21. 3. 2024 Karlovarský kraj Regiony

21. Města pro byznys 2023 – Brno, Praha 22 a Mladá Boleslav

Srovnávací výzkum Město pro byznys již sedmnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Hodnotící data se posuzují ve dvou hlavních kategoriích, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR a podílu veřejné správy.
20. 3. 2024 Město pro byznys Regiony

22. Cestovní ruch v zaostávajících regionech podpoříme více než 855 miliony korun

Odpočívadla, naučné a vodácké stezky, turistické trasy včetně značení, turistická informační centra nebo cestovatelské aplikace. To a mnohem víc vznikne díky výzvám Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), které se zaměřují na veřejnou infrastrukturu udržitelného cestovního ruchu v hospodářsky a sociálně ohrožených územích.
15. 3. 2024 MMR ČR Regiony

23. Vláda se na výjezdním zasedání v Jablonci zabývala problematikou Libereckého a Královéhradeckého kraje

Ve středu 13. března 2024 se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo první letošní a celkově páté výjezdní zasedání vlády Petra Fialy v českých a moravských regionech. Kabinet se zabýval mimo jiné aktuální situací ve výstavbě dopravní infrastruktury v Libereckém a Královéhradeckém kraji, využíváním dotačních programů Ministerstva životního prostředí v obou krajích či přeshraniční spoluprací mezi příhraničními oblastmi Česka, Polska a Německa. Vláda jednala i s radami obou krajů a sešla se i se starosty okolních obcí.
14. 3. 2024 Úřad vlády Regiony

24. Cestou zdravého rozvoje se chce dát také Ústecký kraj

Inovační centrum Ústeckého kraje hostilo Krajskou konferenci pro města a obce s názvem Ústecký kraj – cestou zdravého rozvoje. Akce posloužila přítomným zástupcům měst a obcí jako vodítko k tomu, aby se i z našeho regionu stal z pohledu obyvatel „zdravý kraj“.
14. 3. 2024 Ústecký kraj Regiony

25. Praha má návrh vlastních stavebních předpisů

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila v pondělí 11. března podobu návrhu Městských stavebních předpisů (MSP). Během příštích 30 dní mohou jeho znění připomínkovat jednotlivé městské části. Účinnosti by předpisy měly nabýt souběžně s novelou stavebního zákona, tedy 1. července 2024.
14. 3. 2024 Praha Regiony

27. Veřejnost rozhodla: Vysočina je nejpopulárnější turistickou destinací

Kraj Vysočina letos ovládl tradiční anketu s názvem Kraj mého srdce, kterou pravidelně vyhlašuje turistický portál Kam po česku. Anketa po dvanáct let mapuje míru popularity domácích turistických destinací. Už vloni bylo umístění Vysočiny skvělé a letos se díky hlasům veřejnosti stala absolutním vítězem ankety.
11. 3. 2024 Kraj Vysočina Regiony

28. Starostové obcí Libereckého kraje si prohlédli prodejnu v Pěnčíně, lidé se v ní obsluhují sami

Starostové obcí Libereckého kraje za účasti krajského radního Jiřího Ulvra si ve středu 6. března prohlédli bezobslužnou prodejnu v Pěnčíně u Jablonce nad Nisou. Ta byla před časem otevřena jako první tohoto druhu v kraji. Na jejich dotazy ohledně provozu odpovídal provozovatel a spolumajitel prodejny Josef Pulíček mladší.
11. 3. 2024 Liberecký kraj Regiony

30. V Senátu byla zahájena soutěž Vesnice roku 2024

Pod záštitou předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Stálé komise pro rozvoj venkova byla dnes v Senátu zahájena soutěž Vesnice roku 2024. Letošní 28. ročník slavnostně vyhlásili místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, ministr zemědělství Marek Výborný, předsedkyně Spolku pro obnovu venkova Veronika Vrecionová a místopředseda Svazu měst a obcí Pavel Drahovzal. Přihlášky do soutěže mohou obce podávat do 26. dubna. Celkový vítěz letošního ročníku soutěže bude znám 21. září a jeho vyhlášení bude v Uherském Hradišti.
6. 3. 2024 Vesnice roku Regiony

32. Strategie Středočeského kraje pro kulturní a kreativní odvětví míří do finále

Veřejnost má jedinečnou příležitost vyjádřit se ke Strategii Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví 2024–2030. Tento zásadní dokument upřesní roli krajské samosprávy v podpoře kultury a stane se nástrojem koordinace rozvoje kultury a kulturních a kreativních odvětví na území Středočeského kraje.
5. 3. 2024 Středočeský kraj Regiony

33. Česko je na dobré cestě být SMART, brněnský URBIS přináší bezprecedentní souhru institucí

Ministerstva průmyslu a obchodu, pro místní rozvoj, životního prostředí a dopravy, Svaz měst a obcí, Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a společnost Veletrhy Brno právě dokončily podpis společného memoranda o spolupráci. Jeho cílem je společnými silami vytvořit platformu, která napomůže zavádění inovací do území a stane se hlavním středoevropským hubem pro propojování aktérů, know-how a aktivit na poli Smart Cities.
4. 3. 2024 MMR ČR Regiony

34. Olomoucký kraj se zapojil do mezinárodní sítě festivalových měst a regionů, jako první v Česku

Olomoucký kraj se zapojil do mezinárodní sítě festivalových měst a regionů EFFE Seal. Projekt představuje pro festivaly v Olomouckém kraji mimořádnou příležitost pro snadnější navazování mezinárodní spolupráce, rozšiřování sítě zahraničních kontaktů a zlepšování oblasti umělecké produkce, organizace i finančního zajištění.
29. 2. 2024 Olomoucký kraj Regiony

35. Malé obce Středočeského kraje si na svůj rozvoj rozdělí 17,5 milionu korun

Zastupitelé schválili 31 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Na projekty bude ze Středočeského Fondu obnovy venkova využito téměř 17,5 milionů korun. Největší dotace míří do Mirošovic na obnovu místních komunikací (1 445 000 Kč), v Hostouni na Kladensku opraví díky dotaci ulice Kladenská, U Potoka a V Koutě (1 400 000 Kč).
27. 2. 2024 Středočeský kraj Regiony

36. Odstartoval Výbor pro regionální politiku, ministerstva v něm budou koordinovat své kroky pro snižování regionálních nerovností

Ve Strakově akademii poprvé jednal vládní Výbor pro regionální politiku, který vznikl z iniciativy Ministerstva pro místní rozvoj. Na programu měl problematiku investic do školské infrastruktury nebo dopravy. Do budoucna výbor posílí koordinaci mezi jednotlivými resorty, aby ve svých aktivitách více zohledňovaly dopady na regiony.
22. 2. 2024 MMR ČR Regiony

37. U kulatého stolu se řešila výzva Operačního programu Spravedlivá transformace

Sekretariát Regionální stálé konference Karlovarského kraje ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a městem Sokolov uspořádaly v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace jednání u kulatého stolu. Představeny byly výzvy Obnovy území dotčeného těžbou a projektové záměry obcí.
20. 2. 2024 Karlovarský kraj Regiony

38. Centrum architektury Královéhradeckého kraje zahájilo svou činnost konferencí pro starosty

Nově vzniklé Centrum architektury Královéhradeckého kraje (CAKHK) zahájilo svoji činnost v úterý 6. února 2024. Ve foyer Galerie moderního umění v Hradci Králové se uskutečnila konference s názvem Rozvíjíme naši obec pro kvalitní život a výzvy 21. století, a to primárně pro starostky a starosty obcí v regionu. Konference se zaměřila především na praktické využití získaných kontaktů a informací při přípravě investičních záměrů.
7. 2. 2024 Královéhradecký kraj Regiony

39. Venkov 2024

Každoročně, vždy první únorový čtvrtek, se koná v budově Přírodovědecké fakulty UK v Praze na Albertově, ve Velké geologické učebně, diskuzní seminář věnovaný problematice venkova. Letošní seminář VENKOV 2024, již 16. ročník, se uskutečnil ve spolupráci s Českou geografickou společností (ČGS), která v letošním roce oslaví 130 let své činnosti.
7. 2. 2024 Obec a finance Regiony

41. Přípravy Strategie Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví na léta 2024–2030 postoupily do dalš

Ve středu 31. 1. 2024 se sešlo na padesát kulturních aktérů, provozovatelů veřejně přístupných památek či kulturních akcí, zástupců kulturních institucí a veřejné správy a dalších organizátorů společenského a kulturního života regionu se zástupci kraje a místních samospráv, aby diskutovali nad předloženou návrhovou částí konceptu Strategie Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví na léta 2024–2030.
6. 2. 2024 Středočeský kraj Regiony

42. Na rozvoj malých obcí Středočeského kraje míří více než 24 milionů korun

Krajští radní schválili 50 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Na projekty bude ze Středočeského Fondu obnovy venkova využito více než 24 milionů korun. Největší dotace míří do Červeného Újezdu, která bude použita na rekonstrukci komunikace v ulici Na Dráze a K Cestičce (1 474 000 Kč), v Červených Pečkách na Kolínsku zrevitalizují zámecký park (1 473 000 Kč).
30. 1. 2024 Středočeský kraj Regiony

43. Kraj Vysočina pokračuje v podpoře zachování prodejen potravin i dalších služeb na venkově

Rada kraje Vysočina doporučila zastupitelstvu kraje schválit vyhlášení programu Venkovské služby 2024. Tento program je určen na podporu obcí do 500 obyvatel za účelem zachování dostupnosti služeb, které jsou poskytovány na jejich území – kamenných či pojízdných prodejen potravin a smíšeného zboží, případně poboček pošt a pošt Partner, knihoven, prostor pro poskytování primární zdravotní péče a také objektů nebo budov provozovaných jako atraktivita cestovního ruchu.
29. 1. 2024 Kraj Vysočina Regiony

44. V loňském roce Středočeský kraj proinvestoval rekordních 1,6 miliardy korun

Investice Středočeského kraje dosáhly v loňském roce rekordní výše 1,6 miliardy korun. Jedná se o nejvyšší investovanou částku za poslední roky, přičemž finance pochází z rozpočtu Středočeského kraje. Největší část krajských investic byla vynaložena do oblasti zdravotnictví, dopravy a realizace energetických úspor.
26. 1. 2024 Středočeský kraj Regiony

45. Celkem 334 milionů vyšších daňových příjmů Libereckého kraje z loňského roku míří zejména na investice, do školství a dopravy

Daňové příjmy pro kraj za rok 2023 byly o téměř 754,7 milionu vyšší, než byl předpoklad v rozpočtu kraje. Disponibilní vyšší daňové příjmy Libereckého kraje tedy jsou 334 milionů korun. Rada kraje proto jako každý rok odsouhlasila na svém lednovém mimořádném zasedání záměr zapojit je do rozpočtu krajských resortů na letošní rok. Nejvíce financí, a to konkrétně 97 080 000 korun, míří tentokrát do oblasti školství a sportu. Rozhodnutí rady ještě musí schválit krajské zastupitelstvo.
26. 1. 2024 Liberecký kraj Regiony

46. Opakované návštěvy v obcích ukazují, že cesty krajem mají smysl

Od počátku volebního období se vydává hejtman Karlovarského kraje spolu s radním Vítem Hromádko do měst a obcí v regionu. Se starosty vždy řeší aktuální dění a případně společně hledají řešení problémů, s nimiž si v obcích mnohdy nevědí rady. O tom, že tyto cesty regionem mají smysl, se zástupci kraje přesvědčili při posledním výjezdu, kdy se vrátili do obcí, jež navštívili před dvěma roky a dozvěděli se o úspěších svého snažení.
23. 1. 2024 Karlovarský kraj Regiony

47. Kraj Vysočina převzal předsednictví v Evropském regionu Dunaj–Vltava

Slavnostní předání předsednictví Evropského regionu Dunaj–Vltava, který od roku 2012 sdružuje sedm partnerských regionů z České republiky, Německa a Rakouska, proběhlo v půlce ledna 2024 v prostorách dolnobavorského zámku Mariakirchen. Náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj Hana Hajnová převzala předsednictví v Evropském regionu Dunaj-Vltava (ERDV) od předsedy Bavorského okresního sněmu Olafa Heinricha. V čele Evropského regionu bude Kraj Vysočina po dalších dvanáct měsíců.
18. 1. 2024 Kraj Vysočina Regiony

48. Pardubický kraj hledá inspiraci pro budoucí rozvoj v „Silikonovém Sasku“

Delegace Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a radním pro regionální rozvoj Ladislavem Valtrem navštívila v lednu Sasko. U západních sousedů zástupci našeho regionu hledali příklady dobré praxe v zavádění inovativních postupů, SMART řešení i rozvoje území, které se v posledních dekádách potýkalo s hospodářskými i společenskými výzvami.
17. 1. 2024 Pardubický kraj Regiony

49. Jihomoravský kraj navýšil podporu obcím v rozvojově znevýhodněných územích

Až jeden milion korun například na technické sítě, na koupi nebo rekonstrukci domu k bydlení nebo stejná částka na objekty pro podnikání. To nabízí obcím dotační program Podpora bydlení a podnikání ve vybraných rozvojově znevýhodněných územích Jihomoravského kraje. Jeho druhý ročník schválila ve středu 10. ledna 2024 rada kraje.
16. 1. 2024 Jihomoravský kraj Regiony

50. Další obce ve znevýhodněných oblastech Osoblažska a Vítkovska získaly finanční podporu od kraje

Moravskoslezský kraj našel ve svém rozpočtu 12 milionů, aby mohl přispět také obcím, které v programu na podporu znevýhodněných oblastí skončily pouze jako náhradníci. V červnu minulého roku kraj podpořil 8 obcí, kterým rozdělil skoro 20 milionů, dalších 8 obcí zůstalo „pod čarou“ jako náhradníci. Nakonec se podařilo podpořit i je.
11. 1. 2024 Moravskoslezský kraj Regiony
Bylo nalezeno 1634 záznamů.