Prezident republiky navštíví Jihočeský kraj

21. 3. 2003 KPR Události

Cesta do jižních Čech začne v úterý 25. března dopoledne v Sezimově Ústí, kde prezident republiky položí kytici k hrobu Edvarda Beneše. Po obědě pořádaném hejtmanem Jihočeského kraje Janem Zahradníkem a po jednání se zastupitelstvem kraje bude uspořádána tisková konference prezidenta republiky a hejtmana. Na Jihočeské univerzitě bude Václav Klaus besedovat se studenty a pedagogy. Poté se setká s primátorem Českých Budějovic Miroslavem Tetterem a bude absolvovat další program.

V rámci separátního programu položí paní Livie Klausová květiny na místo nedávné nehody autobusu nedaleko Kaplice a navštíví Arpidu, soukromý stacionář péče o postižené děti.

26. března bude návštěva Jihočeského kraje pokračovat setkáním se starosty Pomalší ve vesnici Plav. Během dopoledne navštíví prezident republiky jadernou elektrárnu Temelín a poté poobědvá se zástupci Jihočeské agrární komory a Asociace soukromých zemědělců. Odpoledne se setká s vedením a občany měst Veselí nad Lužnicí, Soběslav, Plané nad Lužnicí a Tábor.

Navečer se prezidentský pár s doprovodem vrací zpět do Prahy.

Petr Hájek, ředitel Tiskového odboru